Peníze pomohou lidem v regionu. „Výtěžek použijeme na dovybavení a zkvalitnění materiálního zázemí na Odlehčovací službě. Nakoupíme kompenzační a polohovací pomůcky pro terénní služby. Podpoříme dále služby Domácí hospicové péče a největší část využijeme na přímou pomoc potřebným zasaženým současnou ekonomickou krizí,“ popsala za Charitu Vyškov Barbora Němčáková.

Odpočívka na D1 u Vyškova.
Rozšířením odpočívky zaparkuje u Vyškova více řidičů. Silničáři postaví i novou

Kromě samotného Vyškova se na výtěžku podíleli také koledníci v Ivanovicích na Hané, Dětkovicích na Prostějovsku, Drysicích, Hošticích-Herolticích, Krásensku, Křižanovicích, Medlovicích, Moravských Málkovicích, Moravských Prusech, Orlovicích, Podivicích, Podomí, Pustiměři, Radslavicích, Ruprechtově, Rybníčku, Studnicích, Švábenicích, Topolanech, Vyškovských Vážanech a Zelené Hoře.

Tisíce koledníků zároveň vyrážely s kasičkami za lidmi i v celém tuzemsku. „Zpívali či recitovali koledy, rozdávali drobné dárky, křídou psali nad dveře požehnání a do zapečetěných pokladniček vybírali peníze na pomoc lidem, kteří se ocitli v tíživé životní situaci,“ shrnul jejich poslání republikový mluvčí Charity Jan Oulík.

Koledování v ulicích skončilo v polovině ledna. „Možnost přispívat do Tříkrálové sbírky však mají lidé po celý rok prostřednictvím online kasičky. Výtěžek je rozdělený podle předem daného klíče. Do regionů, kde byly peníze vykoledovány, se z něj vrací téměř dvě třetiny. Ostatní peníze podpoří větší nadregionální projekty, desetina výtěžku směřuje na pomoc do zahraničí a pět procent je zákonem stanovená režie sbírky,“ dodal Oulík.