„Je to příležitost pro zájemce o středoškolské vzdělání, aby si vytvořili lepší představu o tom, kde by se chtěli dále vzdělávat,“ doplnil radní.

Na Střední škole polytechnické ve Vyškově je přitom den otevřených dveří už ve čtvrtek jedenáctého ledna od třinácti do sedmnácti hodin. Termín škola stanovila loni na podzim.

„Vzhledem k tomu, že termín sobotní byl zveřejněn až po Novém roce a je v těsné blízkosti našeho dlouhodobě plánovaného termínu, tak naše škola v sobotu nebude mít den otevřených dveří,“ upozornil její ředitel Petr Hájek.

Den otevřených dveří musela zrušit Střední integrovaná škola Slavkov u Brna z důvodu opravy zabezpečovacího systému. Její provedení není možné v době výuky. Termín je přesunutý na šestadvacátého až sedmadvacátého ledna.

Film Aristokratka ve varu se natáčel na zámku v Miloticích. Yvona Stolařová, Hynek Čermák, Tatiana Dyková.
VIDEO: Aristokratka ve varu v předpremiéře v Brně. Přijeli Vejdělek i Stolařová

„Pokud má zájemce zájem dojít mimo den otevřených dveří, dohodne si prohlídku školy individuálně a provede ho naše pracovnice pro styk s veřejností,“ doplnila ředitalka slavkovské školy Vladislava Kulhánková.

S mimořádným dnem otevřených dveří třináctého ledna naopak počítá třeba Gymnázium a Střední odborná škola zdravotnická a ekonomická Vyškov. Přístupná bude od devíti do patnácti hodin.

Stříbrné BMW se nebezpečně řítilo ulicemi Ivanovic na Hané.
VIDEO: Za riskantní ujíždění v Ivanovicích hrozí muži osm let. Zavinil nehodu

„V pondělí devětadvacátého ledna od patnácti do šestnácti hodin a od od půl páté do půl šesté odpoledne pak bude na adrese meet.google.com/nez-wibd-jcn prezentace oborů pro následující školní rok a bude připraven chat pro případné dotazy k přijímacím zkouškám,“ doplnil ředitel školy Václav Klement.

Podobně otevře třeba i Gymnázium a Obchodní akademie Bučovice od desíti do patnácti hodin. Zapojují se střední školy po celém Jihomoravském kraji.