Tradice vznikla loni. „Na to, že šlo o první ročník, tehdy dorazilo dost lidí. A teď to podle telefonátů vypadá, že jich bude ještě víc,“ je potěšený ředitel vyškovské zoo Josef Kachlík.

Vítáni jsou všichni školáci, ať už budou mít vysvědčení jakékoliv. Nicméně pro ty, kteří chodí na základní školu a pochlubí se vyznamenáním, má zoopark dárek. „Vstup budou mít zdarma,“ řekl Kachlík.

Odvážlivci se sejdou v šest večer před branou do zoo, odkud je mezi ještěry odvezou dinoexpresy. Kromě toho, že si areál s nasvětlenými dinosaury můžou projít potmě, bude pro návštěvníky otevřená hvězdárna, přichystané ohniště na opékání špekáčků z vlastních zásob a v provozu bude i dinobike. Tedy kolo, které je zavěšené na lanech mezi stromy a jezdci můžou areál pozorovat v některých místech až z jedenáctimetrové výšky. „Tato atrakce bude rovněž zdarma,“ podotkl Kachlík s tím, že pro zpestření nebude chybět ani živá kapela.

Na co návštěvníci nesmí zapomenout, je vlastní stan a spacák. A kdo přece jenom nemá tolik kuráže, bude mít možnost vydat se na noc domů. Z areálu se ale nedostane jinak než opět dinoexpresem. K zooparku vyrazí v deset hodin a o půlnoci. Ostatní odveze v sobotu v osm ráno.

O tom, že na noc do dinoparku pošle přítele se synem, uvažuje třeba Petra Skálová. „Loni jsme se o ní dozvěděli pozdě. Syn dinopark zná, ještěrů se nebojí. Tak uvidíme, co bude říkat potmě. Přinejhorším když se bude bát, přijedou v noci domů,“ řekla žena.