Smlouva má být podepsaná za čtrnáct dní. „Poslali jsme tak všechny tři nabídky, které jsme obdrželi ve výběrovém řízení, poskytovateli dotace, aby mohl zkontrolovat jeho průběh. Rozhodnutí by nám měla Regionální rada poslat do dvou týdnů," informoval vedoucí odboru investic a rozvoje ve Slavkově u Brna Petr Lokaj.

Stavební práce se podle něj rozjedou nejpozději do konce května. „Začnou bezprostředně po podepsání smlouvy, do konce měsíce by tak měla být rekonstrukce rozběhnutá," podotkl Lokaj.

S výběrovým řízením je město spokojené. „Podařilo se nám získat nabídku prací za přibližně poloviční cenu oproti původně odhadované částce. Ušetří se tak téměř sedm milionů korun," pochvaloval si Lokaj.

Jedenáct milionů

Město tak nevyčerpá dotaci kterou získalo, zdaleka celou. „Získaná dotace byla jedenáct a půl milionu korun. Povinnost spolupodílu na financování projektu z patnácti procent sice zůstává, přesto tím město ušetří kolem milionu korun," uvedl Lokaj.

Přestavba si vyžádá změny v organizaci dopravy. „V době rekonstrukce nebude možné, aby autobusy vjížděly po Nádražní ulici až před vlakové nádraží. Budeme tak muset dopravu trochu přeorganizovat," vysvětlil Lokaj.

Autobusy tak budou jezdit přes sídliště. „Zastavovat budou na začátku Nádražní ulice, kde bude po dobu rekonstrukce platit jednosměrný provoz. Autobusy tak budou vyjíždět horem přes sídliště a odtud už potom dále po ulici Československé armády jako obvykle," doplnil Lokaj.

Plánovanou rekonstrukci chválí i opoziční slavkovští zastupitelé. „Myslím, že současný stav místa nejlépe vystihuje slovo nedůstojné. Co se projektu týká, panuje mezi zastupiteli shoda. Navíc mě těší, že se cílovou částku pomocí soutěže podařilo tak výrazně srazit dolů," zmínila už dříve slavkovská zastupitelka Věra Křivánková.