Pavel dominoval i ve Vyškově, kde získal ve druhém kole necelých čtyřiapadesát procent hlasů. Nejlepšího výsledku však mezi městy dosáhl ve Slavkově u Brna. Zatímco tam zvítězil jako v jediném městě regionu už v prvním kole, tentokrát tady jeho výsledek přesáhl dvě třetiny odevzdaných hlasů.

Petr Pavel vítězil také v Rousínově a Bučovicích. „Myslím si, že to je kandidát, který bude důstojně reprezentovat Českou republiku. Myslím si také, že jeho volba přispěje ke zmírnění napětí ve společnosti a zakopání příkopů, protože chce být prezidentem všech občanů i těch, kteří ho nevolili,“ prohlásil bučovický starosta Jiří Horák.

Andrej Babiš dosáhl na úspěch v Ivanovicích na Hané. S téměř šestapadesáti procenty jsou proto jediným městem na Vyškovsku, kde udržel vítězství i ve druhém kole.

Podrobné výsledky druhého kola prezidentských voleb ve Vyškově najdete ZDE.

Vedl také v některých obcích. Například se čtyřiašedesáti procenty vyhrál v Nemochovicích. Petr Pavel zase mířil za výrazným vítězstvím třeba v Krásensku, kde dominoval se sedmašedesáti procenty.

Letošní prezidentské volby vyvolaly mezi obyvateli mimořádný zájem. „Věřme, že se národ v pondělí ráno vrátí do výroby s chladnější hlavou a zachová si minimálně do nejbližšího mistrovství světa v hokeji emoční důstojnost. Ostatně slogan o pravdě a lásce se naplňuje prokazatelně důvěryhodněji tváří v tvář živému sousedovi, než na facebookovém profilu,“ komentoval ředitel Knihovny Karla Dvořáčka ve Vyškově Pavel Klvač.

Před pěti lety vyhrál na Vyškovsku stejně jako celostátně ve druhém kole Miloš Zeman. Měl tehdy se ziskem osmapadesáti procent hlasů velkou převahu, účast tehdy dosáhla na téměř osmašedesát procent.