„Opravu střechy už máme za sebou. Zatékalo do ní. Vyměnili jsme část krovů, radnice má novou krytinu. Vzhledem ke stáří budovy a nosnosti střechy jsme zvolili hliníkový střešní systém. Veškeré práce nás vyšly asi na milion korun," přiblížil ivanovický starosta Vlastislav Drobílek. Střecha má prý vydržet osmdesát až sto let.

V příštím roce se pak stará radnice dočká i zrestaurování své historické fasády. Vedení města se při pracích plánuje držet historických fotografií. „Musíme ještě vybrat štukatérskou firmu. Předpokládáme, že jich oslovíme tři až pět. Chceme vše zachovat v historické podobě. Práce by měly vyjít přibližně na milion čtyři sta padesát tisíc korun," sdělil Drobílek.

Toho, že by kvůli renovaci museli získávat i povolení od památkářů, se nebojí. „Sice jde o historickou budovu, ta ovšem není kulturní památkou," doplnil.

Naposledy byla budova rekonstruovaná po revoluci. Měnila se tehdy podezdívka. „Spodní část trochu vlhla, takže se okopala a obezdila. Uvidíme, jestli ji ponecháme, nebo při restauračních pracích odstraníme. Už jsme ale mluvili s jedním štukatérem a ten je pro její zachování," poznamenal starosta města.

Podle něj bude po opravě radnice ozdobou centra města. „V tom máme v podstatě jen tři historické budovy. Kromě radnice je to kostel a fara," zmínil.