Velký stavební boom bytových i rodinných domů ocení zájemci o bydlení v Bučovicích. Kromě více jak sto dvaceti bytů může vzniknout na více místech obdobný počet rodinných domů. „V ulici U Škol je před dokončením projekt Bučovické terasy s devětapadesáti bytovými jednotkami. Ve Vícemilicích pak dělníci dokončují takzvaný Panský dvůr, kde postavili sedmačtyřicet bytů. Dvacet dalších vznikne dále i na ulici Vyškovské nad městem,“ vyjmenoval bučovický starosta Jiří Horák.

Možnosti bydlení se tak ve městě značně rozšíří. „Vnímám tyto projekty velmi pozitivně, protože mění neutěšená místa v kulturní prostory. Se zástupci některých investorů jsem v kontaktu a zásadní problém vidím v cenové nedostupnosti. Bohužel cenu určuje trh a tak je taková, jaká je,“ komentoval opoziční zastupitel Josef Bouda. Například ve Vícemilicích začínají ceny bytů na dvou milionech od 1+kk.

Část si tam už zájemci rezervovali. „Pro obyčejné lidi to ale není,“ komentovala s ohledem na ceny výstavbu bytů ve městě například Dagmara Hrozová.

Parcely rpo rodinné domy

Na Vyškovské bude navíc k dispozici čtrnáct rodinných domů. „Zcela nová čtvrť rodinných domů je pak připravována v prostoru bývalých Středopil, kde počítáme s více jak sedmdesáti parcelami. V projekční přípravě je také území bývalých UP závodů, kde bude prostor pro dalších padesát parcel. Více jak polovina tohoto území však zůstane uvolněná pro hřiště a další volnočasové aktivity,“ informoval Horák.

Na výstavbu naváže rozvoj infrastruktury. „Souvisí to s kapacitami školek a škol, místy k parkování, kanalizací nebo s možností obyvatel k nákupu,“ doplnil Bouda.

Zájem o bydlení v Bučovicích stále převyšuje nabídku. „Lidé Bučovice vnímají jako dobrou adresu. Plně vybavené město je velmi dobře dostupné z Brna a produkční i pořizovací ceny nového bydlení tam jsou dosud stále přijatelné. Nezanedbatelný pozitivní vliv má i pěkné okolí,“ vysvětlil realitní odborník Roman Štěpař.

Ceny bydlení v Bučovicích jsou podstatně nižší než například v Brně. „V nedávné době jsem ve městě zprostředkovala například prodej novostavby rodinného domu 4+kk se zahradou za více než pět milionů korun. Za stejnou nemovitost v Brně klient zaplatí sedm a půl milionu. Vzhledem k současné situaci na realitním trhu jsem zaznamenala, že mají zájem o prohlídky nemovitostí ve městě převážně Brňané,“ dodala makléřka Miroslava Vodičková.

Nové bydlení:

Projekt Bučovické terasy v ulici U škol zahrnuje devětapadesát bytů. Dalších sedmačtyřicet je součástí Panského dvora ve Vícemilicích. Oba projekty stavaři dokončují, v plánu je dalších dvacet bytů v ulici Vyškovská.

Tam postaví také čtrnáct rodinných domů. Na to bude určeno i sedmdesát parcel v areálu Středopil a dalších padesát v prostoru UP závodů.