Koše letos vedení Hodějic nechalo rozmístit na několika místech obce. „Dřív tam snad vůbec nebyly. Anketu jsme vytvořili na vlastní popud, chceme tímto způsobem zjistit možné připomínky," uvedla starostka Hodějic Blahoslava Suchánková.

Přestože zatím do ankety nikdo nepřispěl, lidé jsou podle starostky rádi, že koše vznikly. „Chvíli po jejich umístění zazněl jen jeden negativní komentář, lidem chyběl koš naproti zastávce U Mostu. Spolu s ním jsme dodali ještě jeden ke kostelu," doplnila starostka.

Kromě košů obec připravuje i nové cvičiště pro dobrovolné hasiče. „Plánujeme velký areál zdraví, bohužel leží v záplavové zóně a Povodí Moravy se tak moc nelíbí. Vytáhli jsme z něho tak samostatný projekt na cvičiště a čekáme na vyjádření Povodí," vysvětlila zdržení Suchánková.

Právě Povodí Moravy mělo k hřištím v budoucím areálu nejvíce připomínek. Nachází se totiž v záplavové zóně a vzhledem k oplocení nevyhovují normám. Jediné cvičiště tam pravděpodobně může zůstat. „Chtěla jsem, aby bylo hotové ještě letos, ale kvůli těmto průtahům ho nejspíš dokončíme až příští rok," dodala starostka.

MARTINA JAROŠOVÁ