Vedení obce dává dohromady žádost o dotaci na stavbu, kterou podá ještě do konce letošního roku, a čeká na stavební povolení.

Právě stavební povolení musí vedení obce získat ještě předtím, než žádost o dotaci podá. „Trochu to vázne na stavebním povolení, ale chystám se v nejbližší době urgovat jeho vydání, abychom to stihli,“ uvedl starosta Malínek Jiří Bartošík.

Obec chce žádat asi o tři a půl milionu korun. Za ně plánuje postavit přístřešek u hasičské zbrojnice, aby měla zázemí pro konání různých letních slavností. V minulosti totiž měla při pořádání těchto akcí organizační problémy. „Vždycky, když jsme pořádali nějakou akci, museli jsme objednat obrovský stan a mobilní záchody. Právě proto chystáme přístavbu se sociálním zařízením a plochu s přístřeškem,“ objasnil hlavní impulz ke stavbě Bartošík.

Starosta již dříve ujistil, že případný neúspěch žádosti o dotaci akci neohrozí. „Pokud dotaci nezískáme, začneme platit akci z obecního rozpočtu. Kulturní zázemí je pro nás důležité,“ zdůraznil Bartošík. Obec totiž pořádá nejrůznější akce v období od května do října a objednávání stanu se jí nevyplatí.