Změnou se může pochlubit jídelna rašovické školy. Dostala nová okna. Silnice, která vede k nové bytové zástavbě, má zase konečně asfaltový povrch. „V zástavbě začali bydlet noví sousedé, takže jsme museli cestu dát do kupy tak, aby se na ní dalo fungovat," informoval rašovický starosta.

Předtím k domům nevedla silnice žádná, proto například při dešti se obyvatelé museli potýkat s blátem. Silnice vyšla obec na tři čtvrtě milionu korun a je další investicí, kterou do lokality po výstavbě inženýrských sítí vložila. „Někteří lidé žijí v bytové zástavbě třeba i dva roky, proto byla stavba silnice nutností," připomněl Hanousek.

Lidé ho žádali

Na cestě ke hřbitovu se také podařilo dokončit pouliční osvětlení. „Protože osvětlení už máme v celé obci, a obyvatelé ho požadovali také u hřbitova, bylo nutné ho dodělat," řekl starosta.

S úlevou také konstatoval, že se v obci podařilo dokončit stavbu kanalizace a čistírny odpadních vod. „Bez dluhů," zdůraznil.

Obec si totiž všechny stavební úpravy zaplatila sama. „Dotace jsou podle mě nesmysl, zrušil bych je," shrnul rezolutně Hanousek.

Dalších možností na stavební úpravy je v obci podle něj dost. Ty už ovšem nechává na svém nástupci. „Záleží, do čeho bude chtít nové zastupitelstvo jít, k řešení se nabízí například samozásobení pitnou vodou nebo opravy obecního domu. Rozhodnutí ale bude na nich," doplnil starosta Rašovic.

TEREZA NOVOTNÁ