Nájemníci, kteří bombardovali vyškovskou radnici žádostmi o co nejrychlejší prodej městských bytů, se radují. Zastupitelé jim vyšli vstříc. Byty je tak vyjdou mnohem levněji, než kdyby je kupovali třeba až za rok. Ostatní mají smůlu.

„Dřívější prodej se týká těch domů, v nichž většina oprávněných nájemníků požádala město o koupi bytů do konce října letošního roku,“ potvrdila mluvčí vyškovského městského úřadu Dana Bednářová. Kupci zaplatí za byt cenu z roku 2007.

Lidé, kteří ušetří, rozhodnutí vítají. „Jsme rádi, že nebudeme muset platit víc. Peníze použijeme na nutné opravy a modernizaci,“ uvedla třeba Dagmar Babyrádová.

Ostatních nájemníků se velkorysost zastupitelstva netýká. Návrh, aby jim radnice dala ještě do konce roku šanci, neprošel. Jediný, kdo pro něj zvedl ruku, byl místostarosta Roman Celý.

Podle vedoucího odboru místního hospodářství Vlastimila Kučery je ale odprodej technicky možný i v dalších týdnech. „Pokud by přicházely žádosti v prosinci, musela by ale radnice svolat mimořádné zastupitelstvo,“ vysvětlil.

Zastupitelé odhlasovali také postup pro další předčasný prodej domů, které jsou v privatizačním plánu pro léta 2009-2010. Pokud většina nájemníků podá žádost do konce června 2008, zaplatí cenu, kterou radnice stanovila právě pro tento rok. Stejně to bude v následujícím roce. V tomto případě zaplatí částku pro rok 2009.

„Ceny domu stanovíme v souladu s cenovými předpisy a Pravidly prodeje platnými v roce podání žádosti a schválení záměru prodeje domu zastupitelstvem,“ upřesnila mluvčí města.

V současnosti městské byty oceňuje znalec. „Potom vstoupí do prodeje společnost ISA Consult. Ta projedná s nájemníky vše potřebné. Nabídne jim buď převod do osobního vlastnictví, nebo družstvo. Druhá možnost je rychlejší. Město rozhodnutí nechá na nájemnících,“ vysvětlila Bednářová.

 

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Nájemníci možná získají byty levněji

Nájemníci chtějí byty co nejdříve

Nájemníci řekli ano družstvu

Privatizované byty budou stát víc peněz