Je určený zejména pro muže nad pětapadesát let. „Stává se, že se začínají v předdůchodovém věku izolovat doma a přestanou se zajímat o koníčky. A jakmile se z nich důchodci stanou, nevědí, co s volným časem. Chceme je z izolovanosti vytáhnout," vysvětlila místopředsedkyně vyškovského spolku Diogenes, který klub zaštiťuje, Jana Celá.

Funguje v dědickém Katolickém domě a momentálně ho tvoří okolo pětadvaceti mužů. „Projekt zaujal i mladší, takže se věkové rozmezí pohybuje od sedmadvaceti do osmasedmdesáti let. To je skvělé, navzájem si můžou předávat zkušenosti v oblastech, o které se zajímají," zmínila Celá.

Muži se scházejí dvakrát do měsíce. „Na jednom setkání debatují o různých tématech, druhé je zaměřené na přednášku. První, říjnová se týkala myslivosti. Dozvěděli se, co udělat, aby získali lovecký lístek. Dorazila i hajná, která je seznámila s lesnictvím v Čechách a zahraničí. A nakonec i přednášející, který radil, jak udělat z divočáka dobrý guláš," vyjmenovala Celá.

Cílí se ale i na oblast etikety. „I proto se projekt jmenuje Gentleman club. Muži mají určený dress code. Musí přijít v košili a kalhotách," dodala Celá, podle níž je klub otevřenou společností a každý, koho téma zaujme, může dorazit.

Vznikl nejen díky spolku Diogenes, ale i grantu od jednoho z mobilních operátorů. „Je jedním ze dvou úspěšných ze sedmi přihlášených na jihu Moravy. Podpořili jsme ho 97 tisíci korunami," řekla za operátora Martina Kemrová.