OPRAVY STARÝCH BUDOV. Drtivou většinu voličských hlasů, a to 27,31 procent a čtyři mandáty v zastupitelstvu, získali ivanovičtí komunisté. Sestava, která v něm nyní sedí, se tam ale podle všeho už nesejde. Ludmila Rešková a Jarmila Zemanová, které za stranu kandidovaly před čtyřmi roky, už se o křesla v zastupitelstvu údajně ucházet nechtějí. Lídrem bude David Pavlín, dvojkou pak Jan Rosák. „Pokud se do zastupitelstva dostaneme, budeme usilovat o opravy budov ve vlastnictví města. Třeba zdravotní středisko nebo kulturní dům byly postavené dávno a už by si rekonstrukci zasloužily. Rozhodně se budeme chtít zaměřit i na místní chodníky a silnice," přiblížil Rosák.

POMOC NEZISKOVKÁM. 22 procent hlasů před čtyřmi roky získali občanští demokraté. To jim zajistilo tři křesla v zastupitelstvu. Jejím lídrem byl někdejší starosta města Josef Lysák. Stranu zřejmě povede i letos. „Předpokládám, že tomu tak bude. Kandidátku už máme víceméně sestavenou. Přesné priority jsme ještě neprojednávali. Určitě ale budeme chtít usilovat o opravy budov, které jsou ve vlastnictví města. Také bychom chtěli zajistit větší pomoc neziskovým organizacím, zejména těm, které se starají o mládež. Bezpečnost už je vyřešená, bude ale potřeba vyřešit otázku nákladů spojených s městskou policií, zda peníze, které na ni jdou, jsou efektivně využité," nastínil Lysák s tím, že velký dluh město má i v oblasti infrastruktury.

ZPROVOZNĚNÍ ŠKOLY. Starostovské křeslo, do kterého usedl Jozef Heretík, před čtyřmi lety vybojovali v Ivanovicích sociální demokraté. Stačilo jim k tomu 17,48 procent hlasů. Kromě nejvyšší pozice mají v zastupitelstvu ještě další dva mandáty. Kdo stranu povede do letošních komunálních voleb, je podle něj zatím ještě v jednání. „Určitě ale budu kandidovat. O konkrétním programu jsme se ještě nebavili, ale rozhodně je potřeba dotáhnout do konce několik rozdělaných věcí. Jednou z nich je příprava stavebních parcel na městských pozemcích, za další pak dokončení opravy sousoší svatého Floriána na Palackého náměstí. Důležitou věcí bude i oprava chodníků a silnic v majetku města a samozřejmě zprovoznění Základní školy Wiedermannova, o kterou stále usilujeme," nastínil starosta.

VOLNÝ ČAS DĚTÍ. Do ivanovického zastupitelstva se před čtyřmi roky dostali i Nestraníci v čele s Janem Suchomelem. Skončili čtvrtí, svou důvěru v ně vložilo 16,78 procent voličů.

Zajistili jim tak tři křesla. O tom, jestli bude znovu kandidovat, Suchomel ještě není rozhodnutý. „Každopádně patnáctičlenná kandidátka Nestraníků sestavená bude. Jestli se na ní objeví moje jméno, je zatím ve hvězdách. Co bych ale chtěl prosadit, pokud do zastupitelského křesla znovu usednu, by byla větší podpora sportu a volnočasových aktivit, hlavně dětí. Nemyslím tím jenom finanční stránku, ale zkrátka podporu v rámci možností města," upřesnil Suchomel.

PODPORA VÝSTAVBY. Pětici stran ivanovického zastupitelstva uzavírají lidovci, kteří díky 16,43 procentům hlasů získali dva mandáty. A také pozici místostarosty. Ten se podle svých slov bude o místo v zastupitelstvu ucházet znovu. A zřejmě se stane i lídrem strany pro komunální volby. „Kromě oprav místních chodníků a silnic, které jsou v neutěšeném stavu, bude naším cílem dobudovat dětské hřiště, opravit Základní školu Wiedermannova, pokud soud, který o ni vedeme s Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových, dopadne v náš prospěch. V neposlední řadě chceme vytvořit místa pro novou výstavbu, třeba na obecních pozemních, včetně inženýrských sítí," vyjmenoval ivanovický místostarosta Vlastislav Drobílek.