Rozsáhlé zásahy, které město Vyškov plánuje na letošní rok, zahrnují zateplení stropu nad nevytápěným prostorem, zateplení obvodového pláště budovy a střechy. Budovu čekají také opravu vstupu a schodiště.

Vyškovský místostarosta Luboš Kadlec prozradil, že v tomto domě bydlí lidé, kteří se dostali do sociální tísně. „Jde o malometrážní sociální byty. Po pravdě řečeno, obyvatelé jsou trochu problémoví. Protože nechceme, aby opravy a rekonstrukce za dvanáct milionů korun brzy přišly vniveč, tak tam vytvoříme i služebnu. Tento objekt bude hlídat bezpečnostní agentura,“ zdůraznil Kadlec.

V domě bude monitorovací a kamerový systém, domácí telefony a požární hlásiče. „Stará okna dělníci vymění za nová, stejně tak balkonové dveře,“ uvedla mluvčí vyškovské radnice Dana Bednářová.

Ta dodala, že některé balkony město Vyškov také nechá postavit. „A to tam, kde v současnosti chybějí. Radnice nezapomněla ani na opravu elektroinstalace, regulaci topné soustavy a výměnu radiátorů,“ informovala Bednářová.

Město Vyškov nechá opravit i přístupové chodníky, vymění vstupní dveře do bytů a také prosklené dveře oddělující jednotlivé požární úseky. „Náklady uhradíme z Fondu bydlení, kam město ukládá peníze získané privatizací Městského bytového fondu,“ objasnila Bednářová.

V současné době se radnice chystá vybírat projektanta. Rekonstrukce a opravy bytovky v Albrechtově ulici by měly proběhnout v druhém pololetí tohoto roku.