„Zastupitelé reagovali na doručenou nabídku jednoho z poskytovatelů sociální péče, který projevil zájem budovu bývalého penzionu Klobouk odkoupit. Odsouhlasili proto vypsání záměru s podmínkou, že budovu město prodá za účelem vybudování sociální služby,“ přiblížila ve středu mluvčí města Veronika Slámová.

Případní zájemci o koupi nemovitosti mohou předložit svoji nabídku do patnácti dnů.

„Radní města se budou zabývat předloženými nabídkami na svém jednání osmého dubna. Finální rozhodnutí pak znovu projednají dvaadvacátého dubna zastupitelé,“ dodala Slámová.

Převzetí oddalovaly exekuce

Záměr komentoval také opoziční zastupitel Adam Janek. „Co se týče podmínek prodeje, tak jak je navrhl finanční výbor, tak s nimi bezpodmínečně souhlasím. Zásadně vnímám hlavně cenu nemovitosti, která podle mého názoru nesmí být nižší než cena, za kterou ji město kupovalo,“ reagoval Janek.

Důležitým faktorem je pro něj také následné využití získaných prostředků z prodeje nemovitosti. „Celkově souhlasím se záměrem bývalý penzion prodat, ale situaci nemohu více komentovat, protože vyčkávám na znalecký posudek o ceně nemovitosti a na nabídky odkupu,“ dodal zastupitel.

Atypický Rettův syndrom zjistili lékaři dvouletému Matyasovi z Brankovic na Vyškovsku.
Ohrožuje ho nevyléčitelné onemocnění. Malému Matyasi z Brankovic pomůže sbírka

Nákup bývalého penzionu Klobouk na Bučovické ulici odsouhlasili slavkovští zastupitelé už loni v červenci.

Definitivní převzetí městem však oddalovaly exekuce, které řešil tehdejší majitel. V místě byly dlouhodobě problémy.

Zdroj: Deník/Jakub Dostál