Zvýšené poptávce po rybím mase před Vánoci se snaží vyjít vstříc. Například Petr Uhlíř bude mít od pondělí ve své rybárně u vyškovského autobusového nádraží prodlouženou otevírací dobu. Do jeho obchodu můžou lidé zavítat od osmi ráno do osmi večer. „Zájem je před Vánoci enormní, nejvíc o kapry. Zákazníci ale berou i amury a tolstolobiky. Přestože k nám v těchto dnech přichází mnohem víc zájemců, toho, že kapři dojdou, se nebojím. Prodávám pohořelickou rybu, kde mám garantovanou spolupráci a dodávky," vysvětlil Uhlíř.

Služby nabídne i v Bučovicích v areálu firmy Naja. „Nechceme se zaměřovat na mnoho míst, naším cílem je spíš poskytnout širší servis. Prodávat budeme třeba i jen půlky kapra, které vakuově balíme. Je o ně čím dál větší zájem," zmínil Uhlíř s tím, že ceny zůstávají stejné jako loni.

Prodej vánočních šupináčů se už dávno neomezuje jen na samotné dodání do rukou zákazníka. Drtivá většina obchodníků lidem rybu na požádání zabije, vykuchá, zbaví šupin, někteří ji dokonce nafiletují. Jako třeba Antonín Srna z pístovického rybářství. „Zpracování lidé využívají čím dál víc. Letos mám jen na středu objednávky na zpracování sto dvaceti kaprů. Lidé sice zaplatí o něco víc, ale je pro ně důležité, že se vyhnou nepořádku doma a navíc je vše udělané odborně. Když jsme službu začínali nabízet, zpracovali jsme kolem padesáti kaprů. Loni jich bylo osm set," porovnal Srna.

cena kaprůI. třída 80–85 Kč/kg
výběr 90–95 Kč/kg

Pokud by Vyškovanka Barbora Kovářová měla kapra připravit sama, určitě by služeb prodejců využila. „Je pro mě těžké zabít i mouchu. Naštěstí mám bratra a otce, kteří jsou na zabíjení ryb zvyklí, jsou rybáři. Já toho nikdy nejsem součástí. Co se týká štědrovečerního kapra, loví ho často bratr. Letos se ale nezadařilo, takže zamíříme k obchodníkům. Preferujeme střední, rozhodně ne třeba pětikilové," popsala Kovářová.

Srna potvrdil, že z pětadevadesáti procent vede zájem o kapra. Jeho zákazníci pak chtějí i pstruhy. Ryby bude prodávat do 24. prosince dopoledne. „To už je ale nebudu zabíjet," vzkázal Srna.

Vedoucí rybářství Tovačov Jiří Zahradníček tvrdí, že letos se mají lidé na co těšit. Šupináči jsou prý ve velmi dobré kvalitě. „Ta může být narušená v případě, že dojde k přemnožení sinic. Maso ryby si z nich celé léto ukládá toxiny a pak má nahořklou chuť. K tomu letos nedošlo," ujistil.

Tovačovské ryby si lidé ve Vyškově koupí od soboty. A to například v Brněnské a Dukelské ulici i na Masarykově náměstí. Také jejich ceny zůstávají stejné jako loni. „Sice bylo málo vody, ale ryb je dost. Není důvod zdražovat. Tam, kde kapry o standardní váze prodávají za víc než sto korun za kilo, to zavání nepoctivostí," upozornil Zahradníček.

Prodej začínající už v sobotu prý rozhodně není předčasný. Ze zkušeností ví, že se někteří chtějí na vánoční atmosféru naladit ještě před Štědrým dnem. „Kapra si tak udělají už třeba o víkendu. A pak si koupí dalšího. Kdo ho však nesní, musí maso zamrazit. Ne nadarmo se říká, že ryba třetí den smrdí. Tři dny jsou pro uchovávání skutečně maximum," uvedl.

Zkrátka nepřijdou ani obyvatelé ostatních měst. Kromě Bučovic prodejci zavítají například i do Ivanovic na Hané. V sobotu ve čtvrt na dvě do města dorazí soukromý prodejce, který se na parkovišti u kina Ivanka zdrží asi patnáct minut. Další obchodník pak v sobotu v deset hodin zavítá do parku na starém hřbitově. Na místě zůstane do středy, kdy dopoledne zahájí doprodej. A v pátek o čtvrt na jedenáct dorazí prodejce ke kostelu v Rousínově. Zdrží se asi čtvrt hodiny.

Prodejce Jiří Zahradníček doporučuje naložit kapra do láku, který se dělá v poměru jeden díl soli na deset dílů vody. „Takto naložený je daleko chutnější než jen nasolený nebo pocitronovaný těsně před smažením," poradil.