Desátého můžete navrhnout vy, naši čtenáři. Stejně tak spolu s osobnostmi regionu v internetovém hlasování následně rozhodnete o Největší ostudě jižní Moravy.

Podívejte se do galerie na vybranou devítku míst, zahlasujte v anketě a vyberte největší ostudu Vyškovska.

Pokud máte vlastní návrh na „ostudu okresu“, pošlete ho na e-mail vyskovsky@denik.cz.

Jiří Štreit.Zdroj: archiv DeníkuJiří Štreit

jáhen, 45 let, Vyškov

Díky bohaté štukové výzdobě patří budova ve vyškovské Havlíčkově ulici mezi ozdoby města. Jen škoda, že chátrá. Ze zkušenosti vím, že pokud se údržba takového objektu zanedbá, je pak náročné jej opravit. Odborníků schopných zrestaurovat takovou štukovou výzdobu je málo, tudíž jsou drazí. Majitel může dojít názoru, že je jednodušší štuky odstranit.

Chátrající budova ve vyškovské Havlíčkově ulici.Zdroj: archiv DeníkuRadek Mikulka

55 let, učitel, Vyškov

Volím přední křídlo vyškovského zámku. Není sice „na spadnutí“, ale čím dál více se ukazuje, že jde o významný objekt, navíc v centru města. A kvůli tomu měla být už dávno na světě studie na jeho využití. Bohužel sám na tom nesu díl viny, protože jsem o tom jako zastupitel nedokázal přesvědčit kolegy s jinými prioritami, než je péče o architektonické památky. Snad se teď přece jen začne blýskat na lepší časy.

Lada Usnulová Kozlíková

39 let, sportovkyně, Vyškov

Budova vyškovského vlakového nádraží ostře kontrastuje s moderním a hezky upraveným přednádražním prostorem. Když cestuji vlakem, zaparkuji na parkovišti P +R, pak ale musím projít budovou, kde se zastavil čas, ostatně stejně jako v případě Českých drah.

Hana Jánská.Zdroj: archiv DeníkuHana Jánská

ředitelka ZUŠ, 47let, Rousínov

Jelikož pocházím z Vyškova a dlouhá léta jsem bydlela nedaleko Posádkového domu armády, je mi velmi líto, v jakém stavu se nachází. Svojí kapacitou by mohl sloužit, tak jako tomu bylo v minulosti, mnohým kulturním účelům, pro které jsou krásné budovy Besedního domu a Sokolského domu nedostačující.

Jana Kolčářová

učitelka, 52 let, Vyškov

Bylo osudovou chybou, že armáda prodala budovu Posádkového domu. Od té doby jde takzvaně z ruky do ruky, není udržována. Vyškov tak několik let velký kulturní dům postrádá.

Eva Oubělická

ředitelka zámku, 40 let, Slavkov u Brna

Budova slavkovského vlakového nádraží je daleko od centra města. Na přilehlých pozemcích, které jsou převážně v osobním vlastnictví, se nachází mnoho odpadu. I přes dlouhodobou snahu města a dalších institucí legislativní překážky brání zkvalitnění přístupu a zlepšení prvního dojmu cestujících při návštěvě tohoto krásného města.

Petr Deduch.Zdroj: archiv DeníkuPetr Deduch

hudebník, 27 let, Vyškov

Ostuda je příliš silné slovo, ale za nevyužitou a pozvolna chátrající považuji budovu Posádkového domu armády. Její rozlehlé prostory by se daly využít ke mnoha kulturním nebo společenským účelům.

Martina Wagnerová.Zdroj: archiv DeníkuMartina Wagnerová

ředitelka nadace, 44 let, Vyškov

Co se týká centra Vyškova, tak asi nejhorší mi přijde budova nákupního střediska v Letní ulici. Je v dezolátním stavu, navíc na průtahu městem, tedy hodně na očích. Objekt je využívaný, majitel by tedy měl mít prostředky na opravu nebo alespoň údržbu. I kvůli nájemcům, když už ne kvůli kolemjdoucím a projíždějícím lidem.

Zdeněk Krupka.Zdroj: archiv DeníkuZdeněk Krupka

pořadatel, 38 let, Vyškov

Vybíral jsem mezi obchodním centrem na Dukelské, vlakovým nádražím a budovou Posádkového domu armády ve Vyškově. Dukelská nebude nikdy skvost, nová fasáda by ale potěšila. Pro nádraží nehlasuji, protože vím, že se blíží rekonstrukce, jinak by určitě zvítězilo. Volím Posádkový dům armády, kde je vidět, jak budova chátrá každým dnem a jakékoliv uspokojivé řešení je v nedohlednu.