Nyní se stále zpracovává projekt. „Přitom je v běhu ještě celá řada doprovodných akcí a jednání. Například s energetickou společností E.ON nebo odborem životního prostředí. Zajišťujeme i vyhodnocení vlivu na životní prostředí. Co se pak týká pozemků, žádné vykupovat nebudeme. Vše bude stát na městských. Po této stránce je vše vyřešené," nastínil vyškovský starosta Karel Goldemund s tím, že výsledný projekt i cena budou známé už za několik málo měsíců. Zhruba v červnu nebo červenci.

Na říjnovém zasedání byl zastáncem schválení návrhu s vyšší částkou. „Máme před sebou zatím jen objemovou studii, která představuje, co všechno by mohlo vzniknout, ne rozpočet. Proto doporučuji návrh schválit. V dalších fázích se pravděpodobně bude z projektu ubírat. V závěru, tedy až bude projektová dokumentace hotová, bude částka finální a půjde škrtat," argumentoval tehdy šéf radnice.

Naopak lidovec Antonín Brtník požadoval snížení rozpočtu akce už v počáteční fázi. A to na 145 milionů. „Schválená částka je opravdu moc vysoká. Začínali jsme na úplně jiných sumách. Nejsem členem pracovní skupiny, která má stadion na starost, ale informace si budu zjišťovat. Záleží, jak se bude situace vyvíjet, ale kdyby spěla k tomu, že město bude chtít stavět za 169 milionů, předpokládám, že snížení ceny budu opět požadovat," sdělil Brtník.