„Náš orgán sociálněprávní ochrany dětí totiž nyní splňuje veškeré kvality. Čtvrtá pracovnice, kterou jsme díky dotaci přijali, u nás zůstává. Schválili to radní. Placená bude z rozpočtu města," oznámila mluvčí Slavkova Veronika Slámová.

Pokud by se vedení radnice rozhodlo opačně, situace by se dostala do stavu, v jakém byla dřív. „Nyní na jednu pracovnici vychází šedesát rodin, kterým se věnují. Dřív, když jsme jich měli o jednu méně, jich každá měla na starosti okolo stovky. Díky projektu tak získaly víc času na to, aby se věnovaly ohroženým rodinám," přiblížila slavkovská mluvčí.

V současnosti však chybí peníze na školení, která zaměstnankyně sociálně-právní ochrany dětí absolvovaly. „Bylo jich celkem šestadvacet a jejich úroveň se nám líbila," podotkla Slámová.

Orgán se pak nezabývá jen oblastí Slavkova, ale také sedmnácti obcí, které pod něj spadají. Oceňují je třeba v Holubicích. „Je to pro nás určitě přínos, protože za nás zajišťují služby, na které nemáme peníze," sdělil starosta vesnice Stanislav Přibyl. (paj)