Celkem 299 bytů s parkováním převážně v podzemních garážích zahrnují plány developera na území někdejší prádelny Chrištof. I když firma hlásila původně možný začátek stavby už před dvěma lety se stěhováním prvních obyvatel pro letošní rok, došlo k posunům a dle aktuálních vyjádření ještě není zcela jisté, kdy budování bytových domů skutečně začne.

„Start našeho projektu se bohužel stále odkládá dál a dál. Pořád ale doufáme, že bychom mohli začít na jaře první etapu,“ sdělil Tomáš Kaláb z brněnské developerské společnosti.

Sedm bytových domů má dohromady poskytnout domov pro více než sedm stovek lidí. Vyškov zájemce o bydlení láká i pro svoji pozici na důležité dopravní tepně. Všechny nové byty budou dostupné výtahem, navzdory odkladům investoři nepočítají s úpravami v projektu. „Za poslední tři roky jsme v něm nic nezměnili,“ potvrdil Kaláb.

Odpočívka Rohlenka.
Konec objížďky mezi Brnem a Vyškovem. Hotový most u Rohlenky otevřou už v sobotu

Už ve finální fázi je v okresním městě oproti tomu obytná výstavba v lokalitě Letní pole. Stavaři tady budovali ve třech etapách celkem jedenáct bytových domů, které zahrnují celkem sto čtyřicet šest moderních bytů o různých dispozicích.

Cílí tak na mladé páry, velké rodiny i single samotáře. „Aktuálně byl zkolaudován poslední dům z celého projektu. Vzhledem k atraktivitě lokality a kvalitě provedení zbývají k prodeji už jen poslední dvě bytové jednotky,“ informoval obchodní ředitel společnosti Real spektrum Petr Broža.

Zdroj: REAL SPEKTRUM

Projekt Rezidence Litava zastřešuje ve Slavkově stavbu šestaosmdesáti bytů a čtyř rodinných domů. Práce tady výrazně pokročily. Uplynulé týdny už zástupci stavební firmy hlásili montáže kuchyňských linek a světel v nových bytech stejně jako přípravu podlahy. Pracovníci pokračovali dále v montáži venkovního zábradlí nebo dlažby na terčích na terasách. Například také instalovali dveře do bytů.

Už 23. září sem na Slovanskou ulici lidé zamířili na den otevřených dveří. Využili příležitosti k prohlídce vzorového bytu. Celý komplex zahrnuje pestrou nabídku bytů různých rozměrů a dispozic od 1+kk až 4+kk.

Ve spolupráci s developerem otevřeli pumptrack

Na Zelnici v centru města a nedaleko slavkovského zámku zase stavaři dokončili poslední etapu projektu Rezidence Austerlitz. „Výstavba byla zahájena v dubnu 2012 a do vydání posledního kolaudačního souhlasu jsme zrealizovali celkem 314 nemovitostí pro bydlení. Projekt byl rozložen do pěti etap, ve kterých jsme postupně zhmotnili osmdesát rodinných domů a 234 bytových jednotek umístěných v deseti domech. Celková obsazenost rezidence je 755 osob,“ popsal Tomáš Kaláb.

Přístup investorů tady ocenili i zástupci radnice. „Jak stavební úřad, tak i my jako samospráva považujeme komunikaci za dobrou a oceňujeme i proaktivní přístup. Například ve spolupráci s developerem vznikl nedávno otevřený pumptrack, kde ještě čekáme na předání po oficiální kolaudaci, a také máme přislíbenou spolupráci na vybudování dětského hřiště, pro které však není zcela snadné najít vhodné místo. O tom nyní diskutujeme a v příštím roce bychom rádi představili společný projekt,“ sdělila mluvčí Slavkova Veronika Slámová.

Zdroj: Youtube

Společnost Kaláb postavila novou čtvrť dle platného územního plánu. „Dnešní vedení města by však trvalo na větším podílu zeleně a veřejného prostranství. Tuto filozofii nyní zapracováváme do rozvojového území kolem ulice Bučovická. Z tohoto důvodu zastupitelé také schválili stavební uzávěru a připravujeme soutěž na návrhy urbanistického řešení. Do problematiky jsme vtáhli významné architekty z ustanovené pracovní skupiny, kteří budou hlídat kvalitu i reálnost daných návrhů,“ nastínila budoucí přístup města Slámová.

Dlouho očekávaný je projekt nové prodejny obchodního řetězce Lidl v Rousínově. „V budoucnu bychom ji tady rádi otevřeli, nicméně celý projekt je momentálně v ranném stádiu příprav,“ vysvětloval před časem mluvčí společnosti Tomáš Myler.

Novou hřbitovní zeď a kolumbárium dokončili řemeslníci ve Slavkově.
Slavkovské kolumbárium a hřbitovní zeď obnovili po nehodě. Pomohla pojistka

Podle dostupné dokumentace má vzniknout prodejní hala s vloženým technickým podlažím. Půdorys bude obdélníkový s jedním přístavkem pro zásobování. V prvním nadzemním podlaží bude samotná prodejna, prostor pro dopékání, manipulační a skladovací prostory se zbožím, výkup lahví, technické místnosti a sociální zázemí pro zaměstnance. Zpevněné plochy projektanti navrhli jako asfaltové komunikace doplněné parkovacími stáními a chodníky z betonové dlažby. Nezpevněné plochy pak doplní zeleň.