Současný starosta Vlastislav Drobílek by nicméně vzhled centra rád změnil. „Zeleň je zralá na vytrhání. Přerostlé borovice se tam už také nehodí. Dřív bylo náměstí otevřené. K tomu se chceme vrátit. Prostě čistota a jednoduchost. Nebráním se třeba ani fontáně," sdělil Drobílek.

Chce, aby centrum vypadalo jako před osmdesáti lety. „Jednalo se o prostranství, které se perfektně hodilo k setkávání lidí a ihned zaujalo na pohled," popsal starosta.

Samozřejmě by ale podle něj mělo být moderní. „Co se týká třeba právě kašny, líbí se mi taková, jakou mají v Bruntále. Nevyčnívá z náměstí, ale je začleněna do země," řekl Drobílek s tím, že vzrostlé lípy by měly zůstat. „Je to přece jen národní strom, ty kácet nechceme. Navíc místy dělají stín," dodal starosta Ivanovic.

Alenka Herdová z Ivanovic je jednoznačně pro revitalizaci. „Myslím, že by bylo vhodné náměstí vyčistit a možná i vyměnit celou dlažbu. Nová kašna by z něj udělala pěknou vizitku města a také by do něj hezky zapadla," řekla.

VADÍ I STÁNKY

To si myslí i další obyvatelka Alena Šeligová. „Nějaká fontána by náměstí určitě prospěla, stejně jako výměna starých ošklivých dlaždic na zemi," zmínila žena.

Kromě toho je podle Herdové potřeba udělat pevné stánky pro obchodníky, kteří prodávají přímo na náměstí. „Kdokoliv se na to podívá, musí uznat, že nevypadají hezky. Různé krabice po zemi a ani ty pultíky nejsou pěkné. Kdyby se jim postavila nějaká pevná stavba, vypadalo by to o moc lépe. Město by navíc mohlo za jejich využití vybírat nájem, takže by se to zaplatilo," je přesvědčená Herdová.

Novou dlažbu by chtěl i starosta, problém je v penězích. „Výměna by byla drahá. Takže k tomu můžeme přistoupit, jen když budeme mít nějaký přebytek," vzkázal Drobílek. A kdy může dojít na další úpravy, které zmínil, to si zatím netroufl odhadnout.