„Na základě chystaných změn na území města, vyvolaných zejména rozsáhlou investicí státu v podobě modernizace železniční tratě v letech 2025 až 2031, a po dvouleté analýze, zpracování průzkumů a rozborů a několika územních studií, jsme došli k závěru, že dopady na naše město budou v takovém rozsahu, že je žádoucí řešit situaci novým územním plánem,“ zdůraznil starosta Vyškova Karel Jurka.

Vzhledem k chystanému zdvoukolejnění a s ním související rekonstrukcí vlakového nádraží se podle zástupců radnice otevírá možnost přestavby oblasti za nádražím a sportovního areálu u Smetanových sadů.

„Spolu s plánovanými městskými komunikacemi plnícími funkci obchvatu v západní a severní části Vyškova se jeví potřebné komplexně revidovat urbanistické koncepce v novém územním plánu. Předpokládáme, že některé záměry vyvolají debatu veřejnosti,“ řekl starosta Jurka s tím, že součástí výstavy je rovněž představení ploch zamýšlených k bytové zástavbě, chybět nebude například ani záměr obnovy zámecké zahrady.

Plánované a realizované úpravy městského prostoru doplňují i práce studentů Fakulty architektury Vysokého učení technického v Brně. Představí jich pětadvacet, většina z nich se týká revitalizace plochy po bývalých jeslích pod zámeckou zahradou.

V případě zájmu bude možné nad jednotlivými panely po předchozí domluvě zajistit komentovanou prohlídku s městským architektem Zdeňkem Pospíšilem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Bučovice ovládl pivní festival. Podívejte se, jak si ho lidé užívali

Pivní festival v Bučovicích. | Video: Deník/Stanislav Mrázek