„Jsou ale umístěny tak, že je velmi obtížné vymýšlení nějaké návaznosti mezi nimi, což je pro parkour nejdůležitější. Již při prvním otevření navíc tyto konstrukce nebyly stabilní a materiál je kluzký. Hřiště tam zkrátka neplní svůj účel,“ svěřil se David Zbořil z Vyškova.

Pro město nové parkourové hřiště zatím není priorita. „V této chvíli máme celou řadu rozjednaných projektů v oblasti sportu a volnočasových aktivit. V době výpadku daňových příjmů v řádech desítek milionů budeme muset zohledňovat i možnosti získání dotací. Na tuto věkovou skupinu ale nezapomínáme, loni v létě jsme například otevřeli nový skatepark,“ odpověděl na dotaz Rovnosti vyškovský místostarosta Roman Celý.

Investice do nových sportovišť a udržování stávajících stojí město každý rok miliony. „Jen náklady na rekonstrukci venkovní části akvaparku dosahují šedesáti milionů korun. Na druhou stranu zdánlivá maličkost v podobě výměny transformátoru pro sportovní areál stojí tři a půl milionu. Volnočasové plochy jsou pak nákladné i na údržbu, podobné návrhy tedy dobře zvažujeme,“ vysvětlil Celý.

Podle Zbořila je důležité pustit k případnému projektu odborníky, kteří mají s podobnými sportovišti zkušenosti. „Raději bych si třeba pět let počkal, než abych byl zase zklamaný,“ připustil mladý sportovec z Vyškova.

Letos ve městě přitom intenzivně řeší například novou podobu sokolského hřiště i výstavbu areálu u Základní školy Tyršova. „Řešili jsme žádosti několika vyškovských škol v souvislosti s potřebami hřišť a sportovišť. Nový povrch jsme loni obnovili také pro víceúčelové hřiště v Lípové ulici, počítáme i s obnovou travnaté plochy fotbalového hřiště či úpravou bikrosové dráhy,“ dodal Celý.

Rekonstrukce sportovního areálu u vyškovského zimního stadionu rozšířila prostor pro streetworkové aktivity. Konkrétně se jedná o workoutové hřiště doplněné o parkourové prvky. Možnost vybudování mimo jiné i parkourové hřiště aktuálně posuzují ve Slavkově u Brna v lokalitě Na Vodárce. Autory návrhů jsou studenti z Bučovic, ale zatím není nic schválené.