„Obec před časem schválila smlouvu se správou a údržbou silnic, která má opravu zajistit. Podle smlouvy souhlasíme s tím, že se akce cestářů dotkne některých pozemků ve vlastnictví vesnice. Opravit se má silnice od křižovatky před obecním úřadem směrem na Olšany," upřesnil starosta Habrovan Radoslav Dvořáček.

Záměru ale ještě dává čas. „Samozřejmě si přejeme, aby se s rekonstrukcí začalo už letos. Se Správou o ní jednáme už možná osm, deset let. Ale chápeme, že přednost mají silnice ve větších obcích, které potřebují opravit," poznamenal starosta. Při tom vzpomněl třeba na opravu druhého průtahu vesnicí, a to směrem na Nemojany.

Vedoucí technicko-správního úseku vyškovských cestářů Jan Olejníček jeho slova potvrdil. „Rekonstrukci nyní projekčně připravujeme. Stavební povolení však letos určitě nestihneme získat. V nejlepším případě se s pracemi začne příští rok," oznámil Olejníček.

Podle starosty Habrovan silnice trpí především nákladní dopravou. „Náklaďáky, které směřují do kamenolomu v Olšanech, cestu dost poškozují. Kromě toho je třeba ji v některých místech rozšířit nebo zúžit, upravit chodníky a podobně," nastínil Dvořáček.