Větší komplikací je oprava mostu přes řeku Hanou na silnici II/428, kde si řidiči ještě počkají až do prosince. Omezuje to tak obvykle frekventovaný provoz v lokalitě. „Část města, kde je mimo jiné i Penny Market nebo Fisher, je kvůli tomu v podstatě odříznutá a lidi i do práce musí jezdit velkou objížďkou,“ komentovala situaci třeba Anna Klímová z Ivanovic na Hané.

Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Zdroj: Deník

Sama se ale se situací vyrovnává. „Přestala jsem nakupovat v Penny. Jinak jezdím do Vyškova a do Prostějova a bydlím v části, která není opravami odříznuta. Takže jsou komplikace nakonec pro mne osobně minimální,“ pokračovala Klímová.

Zatímco most je už rozebraný, na místě je připravená alespoň provizorní lávka, která slouží ale pouze chodcům nebo cyklistům. Řidiči jezdí po zmíněné velké objížďce, která vede přes obce Hoštice, Rybníček a Medlovice.

Podle starosty Vlastislava Drobílka ale místní náročnou situaci zvládají. „O opravu průtahu jsme žádali už před lety v souvislosti s nekvalitní vozovkou, bezpečností nebo zajištěním dostatku odstavných stání pro řidiče. Je to jistě nešťastné, že se takové velké akce sešly v jednom roce, ale vypořádáme se s tím stejně jako další města v podobné situaci,“ zdůraznil Drobílek.

Na stav vozovky upozorňovali zástupci města už před čtyřmi roky. „Je pravda, že se mohli krajští a státní silničáři nějak domluvit mezi sebou. Je však třeba poznamenat, že jen náklady na rekonstrukci průtahu dosahují zhruba padesáti milionů korun. To je samozřejmě částka, kterou bychom sami na takový projekt nikdy nezískali, takže si rozhodně nestěžujeme,“ dodal Drobílek.