Bezkonkurenčně nejvíc zkušeností s kamerovým systémem mají z Vyškovska strážníci v okresním městě. O vyloženě dopravním kamerovém systému zatím neuvažovali. „Pod dohledem máme například Masarykovo náměstí, Smetanovy sady nebo prostor před vlakovým nádražím. Dopravní kamerový systém, který by sledoval třeba kolony, vůbec není na pořadu dne," sdělil velitel vyškovských strážníků Petr Sedláček.

Podle místostarosty města Břetislava Usnula je třeba nejprve pro strážníky zajistit větší prostory. Jak už Vyškovský deník Rovnost informoval, za dva roky se mají přesunout do budovy bývalého Okresního stavebního podniku v Žižkově ulici. „Nutnost stěhování je daná zejména postupným rozšiřováním techniky. Pak můžeme hovořit o případných dalších kamerových bodech," poznamenal Usnul.

Důvod, proč město neuvažuje nad vyloženě dopravním systémem, je prostý. Například hlavní průtah městem mají zmapovaný i nyní. „Třeba kamerou u Tesca vidíme na křižovatku pod autobusovým nádražím i na křižovatku u obchodního domu. Kamerou umístěnou pod Masarykovým náměstím dohlédneme na sídliště Sochorova a druhým směrem k bývalému okresnímu úřadu," uvedl příklad Sedláček. Jednou z věcí, kterou by však v budoucnu rádi zajistili, jsou kamery, které by měřily rychlost. Podle šéfa strážníků je mají například ve Zlíně. „To je však hudba budoucnosti," prohlásil Sedláček.