Na Křenovském škopku zkoušeli piva od regionálních minipivovarů i ležáky velkých podniků. „K dispozici měli i velký sál, kde byl pro děti skákací hrad a malování na obličej, venkovní posezení pro sto lidí a vnitřní prostory pro další stovku. Akce začala ve dvě odpoledne a skončila až na jedenáctou večer,“ přiblížil Jiří Kyjovský z Kyjovského pivovaru na Hodonínsku.

Zájemce všech věkových kategorií lákala možnost k prohlídce techniky.
Vrtulník, technika i ukázky boje: bučovická kasárna zaplnili lidé, podívejte se

Na organizaci se podílel ještě s provozovatelem Obecní hospody "U Bule" Marcelem Buchlovským a Radimem Bartoškem z prodejny Pivo ke grilu ve Vážanech nad Litavou. „Jsme dobří kamarádi, akci jsme připravili z důvodu zlepšení kulturního života v Křenovicích a jejich prestiže. Chtěli jsme zájemce seznámit s nabídnou menších pivovarů, ale zároveň jsme nechtěli zarytým konzervativcům upřít tu možnost, aby přišli. Proto jsme čepovali i ležáky korporátních pivovarů, aby akce byla pro všechny a bez všemožných předsudků,“ vysvětlil Kyjovský.

Počet návštěvníků odhadl na čtyři sta až šest set, vstupné bylo zdarma. „Každý účastník dostal kartičku a za každé pivo razítko. Za pět velkých razítek a deset malých pak získávali odznáčky s logem akce. Někteří národní umělci měli odznáčky i dva,“ dodal Kyjovský s vírou v každoroční opakování festivalu.