„Narodil se čtyři minuty po sedmé a jmenuje se Rafael Ferenc Oláh,“ řekla porodní asistentka Jitka Čtvrtníčková. Měřil šestačtyřicet centimetrů a vážil téměř tři kilogramy. Podle slov Čtvrtníčkové porod proběhl bez komplikací.

Šťastná maminka na svého potomka dlouho čekat nemusela. „Přijela jsem do vyškovské nemocnice až po půlnoci,“ prozradila Erika Oláhová, která žije v Kučerově.

Chlapeček není její první dítě, doma zůstala s přítelem osmnáctiměsíční dcera. K netradičnímu jménu přispěly dva důvody. „Ferenc se jmenuje táta a Rafael se mi prostě líbí,“ upřesnila maminka. Ta si nelámala hlavu s tím, že ji pouze několik hodin dělilo od porodného, které vláda od tohoto roku zrušila. „Jsem především ráda, že je syn zdravý,“ dodala s úsměvem rodička.

Erika Oláhová není jedinou ženou, která na Nový rok porodila. „Radost z nových přírůstků měli také Kolaříkovi z Drnovic, Hanáčkovi z Vyškova a Pýrkovi ze Švábenic,“ vyjmenovala porodní asistentka.

Novoroční miminka vylepšily porodní statistiky na Vyškovsku. „V roce 2010 se ve vyškovské nemocnici narodilo 594 dětí,“ vypočítala Čtvrtníčková.