Zřejmě už na Májových slavnostech dostanou ve Znojmě jejich návštěvníci tekuté osvěžení do vratných nebo snáz odbouratelných kelímků. „Hledáme ekologicky šetrnou variantu, která bude současně praktická. Proto zkoumáme jak možnost vratných kelímků, tak těch, které jsou vyrobené ze snadno rozložitelného materiálu,“ uvedl znojemský místostarosta Jakub Malačka.

Velká podpora

Na svém profilu na sociálních sítích si udělal anketu. Zamýšlenou změnu podpořilo osmadevadesát procent respondentů. „Pro zachování stávajícího stavu bylo jen pár hlasů,“ dodal Malačka.

Z vratných kelímků upíjeli pivo, víno či burčák hosté letošního Pálavského vinobraní v Mikulově na Břeclavsku. A brzy z nich ochutnají i punč či svařené víno.

Podle organizátorů se totiž přechod jednoznačně osvědčil. „Jsme rádi, že jsme po dlouhém zvažování vratné kelímky zavedli. Po vinobraní ubyly snad dvě třetiny odpadků, vše fungovalo bez problémů, včetně logistiky s mytím kelímků. V oběhu jich bylo deset až dvanáct tisíc,“ odhadla ředitelka městské firmy Mikulovská rozvojová Petra Eliášová.

Používání vratných kelímků postupně rozšíří na všechny venkovní městské akce. „Nějaké menší na svařené víno a podobně už nejspíš půjčíme nebo koupíme na nadcházející svatomartinský Mikulov a vánoční slavnosti,“ dodala Eliášová.

Naproti tomu v Brně přineslo zavedení vratných kelímků a hrnků problémy. Od roku 2015 si na všech vánočních trzích v centru lidé vybírají mezi porcelánovými hrnky a plastovými kelímky. Návštěvníci sice systém hned od počátku vítali, hrnky ovšem už od počátku musí umývat specializovaná myčka až ve 180 kilometrů vzdálené Soběslavi. Stálé převozy se tak stávají skrytou ekologickou zátěží.

Praktická podoba změn zajímá Petra Smolku ze Znojemska. „Pár zálohovaných hrnků z vídeňských vánočních trhů mám doma. Uvidíme, jak se ujmou třeba vratné kelímky na pivo,“ řekl.

Pořadatelé oblíbených Bylinkových slavností v Čejkovicích na Hodonínsku už několik let používají takzvané kompostovatelné nádoby z rostlinného materiálu. „Kdo si přinesl svůj hrníček, dostal slevu pět korun na náš nápoj. Velmi nás těší, že jsme viděli, že jich bylo mezi návštěvníky opravdu hodně,“ uvedl Zdeněk Chocholáček, který má na starosti chod turistického projektu Bylinkový ráj.