„Festival si stále drží dobrou atmosféru. Ale hrají na něm stále stejné kapely. Uvítal bych víc hardcorových skupin. Oproti Moravské Třebové, kde se akce konala dřív, se mi tady líbí stanové městečko. Co bych ale pro příště změnil, je plocha před pódiem. Je prašná," shrnul návštěvník, který je prý v punkovém světě známý pod přezdívkou Kurt.

Mnoho obyvatel ještě předtím, než festival začal, děsila představa, že se kvůli němu nevyspí. „Kolikrát ale hudbu slyším víc z podniku v parku. Tekno, které se z letiště neslo před dvěma týdny, bylo horší. Možná to někdo vnímá jinak, ale tohle jde vydržet," sdělila v sobotu například Vlasta Davidová, která bydlí na sídlišti Sochorova.

Právě na hluk se zaměřila i vyškovská hygienická stanice. „Byli jsme ve Vyškově i v okolních vesnicích. Obecně se zdálo, že hluk byl podstatně menší než před dvěma týdny při tekno party. Měřili jsme hladinu decibelů, ale výsledky ještě neznáme. Musí je zpracovat laboratoř," oznámila vedoucí oddělení obecné a komunální hygieny Danuše Křížová.

Co se týká veřejného pořádku, strážníci nezaznamenali větší problémy. „Byl podstatně větší klid, než jsme předpokládali. Měli jsme asi jen tři stížnosti na hluk od obyvatel: z Vyhlídky, Hybešovy ulice a Křečkovic. Je ale otázka, jestli se nesl z festivalu. Konala se totiž i akce u Březího hrocha v parku a v pivovaru. Ta navíc byla zakončená ohňostrojem," uvedl velitel vyškovských strážníků Petr Sedláček.

O něco víc se zapotili státní policisté. V pátek v areálu řešili několik krádeží, v sobotu pak odváželi na záchytku opilou ženu.

Přestože někteří účastníci začnou Vyškov opouštět v neděli, největší nápor se očekává v pondělí. Strážníci proto posílí hlídky na nádraží. Pořadatele pak čeká opětovné nakrmení syslů a úklid. „I když ho zajišťujeme průběžně, bude to náročné. Ve středu bychom mohli být hotoví a nejspíš ve čtvrtek odjedou i poslední z nás," dodal člen pořadatelského týmu Tomáš Kolkop s tím, že za rok se chtějí do města vrátit.

VÍC SE DOČTETE V PONDĚLNÍM TIŠTĚNÉM VYDÁNÍ VYŠKOVSKÉHO DENÍKU ROVNOST