„Všímám si jich nejen já, ale i moje okolí. Většinou se potulují, jsou vulgární, ničí majetek a dokonce nám hodili po psovi petardu, zatímco se tomu smáli,“ svěřila se místní obyvatelka, která si nepřála zveřejnit své jméno. Redakce ho však zná.

Zmínila také problémy u prodejny Penny, kde někdo rozbil okna. „Jako řešení bych doporučila domluvu s jejich rodiči, popřípadě nějaký postih,“ uvažovala rozzlobená žena.

Podobné případy v blízkosti supermarketu potvrdilo redaktorovi Deníku Rovnost více lidí. Následky mladých výtržníků jsou podle nich rozsáhlejší. „U Biovety je nonstop rozbitá zastávka, a co teď začali dělat právě u Penny, ani nekomentuji,“ reagovala na dotaz další žena z Ivanovic. Také ona si nepřála uveřejnění jména, které je ovšem redakci známé. Podle ní jde o děti do patnácti let.

Vítězové soutěže Nejlépe opravená kulturní památka Jihomoravského kraje 2018-2020.Kategorie velké stavby 2019: větrný mlýn, Kuželov na Hodonínsku.
Soutěž o nejlépe opravenou jihomoravskou památku: připomeňte si předchozí vítěze

Podobné případy už v minulosti řešili také představitelé ivanovické radnice. Její zástupci na drzost a bezohlednost vandalů upozorňovali také v souvislosti s městskou zelení.

Takové problémy měli v uplynulých měsících i v nedalekém Slavkově u Brna. Po řádění taktéž převážně mladistvých skupinek tady zůstávaly například polámané stromky, poničené lavičky nebo poházené koše s odpadky.

„Městská policie po několika preventivních akcích i cílených měření alkoholu mladistvých u nás ale nyní konstatuje, že vandalismus partiček ubyl. Vysvětlujeme si to také návratem dětí do škol. I nadále však v této oblasti posilujeme prevenci,“ potvrdila mluvčí slavkovské radnice Veronika Slámová.

Vyškovský akvapark.
Vyškovský akvapark potřebuje novou vzduchotechniku. Vymění ji postupně

Strážníci spolupracují s úředníky pro sociální ochranu dětí. Na dění v ulicích dohlíží také více kamer. Nedávno přibyly v Malinovského ulici.

„Další jsou pak na autobusovém nádraží s dosahem na navazující asfaltovou plochu. Zmodernizovali jsme i kamery u vlakového nádraží,“ dodala mluvčí Slámová.