Nepeřená rezignovala na své členství v Občanské demokratické straně, a to po březnovém volebním sněmu oblastního sdružení strany. „Ten ve funkci předsedy znovu potvrdil Michaela Hrbatu. S jeho zvolením se neztotožňuji. A to i z toho důvodu, že pan Hrbata služebně funguje zejména v Praze. Vedení je několik let stejné, myslím, že pozici bylo nutné obměnit. Troufám si tvrdit, že po neúspěších v několika posledních volbách to i naši příznivci od nás očekávali," vysvětlila své důvody Nepeřená.

Právě kvůli tomu, že stranu opustila, jí zanikl také nárok na funkci radní, proto se rozhodla odstoupit. „Veli ráda ale zůstanu dál v zastupitelstvu až do konce tohoto volebního období," dodala Nepeřená.

Ve funkci ji v pondělí díky tajné volbě vystřídal Luboš Kadlec. Jeho první řeč po zvolení byla krátká. „Chtěl bych poděkovat všem, kteří pro mě hlasovali, i těm, kteří mě nevolili. Budu se snažit pokračovat v práci, kterou jsme začali," řekl pouze.

Druhým radním za Občanskou demokratickou stranu je místostarosta okresního města Karel Jurka. „Ztráta to samozřejmě je. Podotýkám však, že problémy na komunální úrovni nemáme. Nesouhlasila s vedením oblastního sdružení. Také proto po domluvě zůstane v zastupitelstvu města sice jako nezávislá, ale v klubu ODS. Nikde není psané, že se do strany nevrátí," konstatoval už před časem Jurka. V pondělí Nepeřené pouze poděkoval za dlouholetou výbornou spolupráci.