Plány na celkovou obnovu ovšem ztroskotaly. Radnice totiž neuspěla se svojí žádostí o dotace. Proto se rozhodla, že už v letošním roce začne opravovat alespoň tu část, která je na tom nejhůř. „Jde o nejstarší budovu, jež byla postavená ve třicátých letech minulého století. Od té doby se do ní nevložily takřka žádné peníze. To teď chceme napravit,“ uvedl slavkovský místostarosta Jiří Doležel.

Prokoukne tak venkovní fasáda, stavba dostane nová okna a vchodové dveře, rekonstrukcí projdou i hygienická zařízení. V současnosti město hledá firmu, jejíž pracovníci by měli dát ruku k dílu nejspíš už v říjnu. „Zároveň jsme vypsali výběrové řízení na banku, která nám poskytne co nejvýhodnější úvěr,“ naznačil Doležel.

Oprava zmíněné budovy má totiž vyjít zhruba na třináct milionů korun. Přibližně polovinu město zaplatí z peněz získaných z prodeje místa zvaného Zelnice, kde vyrostou nové domy a byty. Zbytek by měl dodat právě úvěr.

Zbývající dvě budovy se taky dočkají rekonstrukce, akce ovšem zatím zdaleka nejsou kvůli nedostatku peněz na spadnutí jako obnova té nejstarší. Podle Doležela nejsou v tak špatném stavu jako stavba ze třicátých let. Přesto město plánuje, že všechny tři budou mít v blízké budoucnosti jednotnou podobu.