„Záležitost ještě není uzavřená. Pozvali jsme odborníky z České inspekce životního prostředí. trváme také na požadavku hledat náhradní pozemek u železniční trati,“ uvedla Hana Drobníčková, kterou Společenství vlastníků zmocnilo jednat s úřady.

Tajemnice rousínovského městského úřadu Ludmila Havlíčková potvrdila, že Česká inspekce životního prostředí zakázala, aby v souvislosti s výstavbou parkovacích míst došlo ke kácení stromů. „Přestože stavba parkoviště už byla schválená a mohli bychom stavět, nechceme problémy. V rámci státní dotace parkoviště stavět nebudeme. Rada rozhodla, že z ní zrealizujeme jen parkoviště s pracovními názvy P2 a P5,“ dodala tajemnice.

Podle jejích slov se radnice vrátila k možnosti vybudovat parkoviště o několik desítek metrů dál na drážních pozemcích, od kterých původně ustoupila kvůli

zdlouhavým jednáních s drahami. „Obrátili jsme se na vlastníka, kterým je Správa železniční a dopravní cesty. Dosud nemáme odpověď. Zatím odpověděl jenom drážní úřad v Olomouci, který požaduje projekt a teprve pak se vyjádří, zda úmysl povolí nebo ne,“ objasnila současnou situaci Havlíčková.

Parkoviště mělo vzniknout na travnaté ploše za panelovým domem. Obyvatelé to nechtěli připustit, protože už mají v těsné blízkosti frekventovanou silnici a železniční trať, obávali se také o osud lipového stromořadí.

Radnice na parkoviště označované jako P1 spěchala, protože na něho měla slíbenou pětasedmdesáti­procentní dotaci, po dvouletých průtazích pak už jenom padesátiprocentní.