VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Radnice plánují cyklostezky

Vyškovsko – aktualizováno - Radnice měst i obcí okresu plánují výstavbu nových stezek pro cyklisty.

19.3.2008
SDÍLEJ:

ilustrační fotoFoto: Deník

Milovníci bicyklů letos zřejmě získají nové příležitosti, kde si protáhnout kostru a zpevnit svalstvo.

Rousínovští už mají několik let vypracovanou studii, podle které by se v budoucnosti měly pomocí cyklostezek propojit všechny tamní místní části se základní školou. „Hodně dětí totiž v teplých měsících jezdí do školy na kole, před budovou jich stává i stovka. Chceme, aby se žáci do školy dostávali co nejvíc bezpečně,“ objasnila tajemnice rousínovské radnice Ludmila Havlíčková.

S budováním cyklostezek nezůstávají letos pozadu ani Vyškovští. Úplně nová cesta za patnáct milionů korun pro příznivce cyklistiky povede z centra města z Mlýnské ulice do průmyslové zóny. Další hlavní trasy přes Vyškov už mají úředníci zaznačené v aktuálním generelu cyklodopravy.

Naopak obyvatelé Slavkova nemají k dispozici zatím žádnou cyklostezku. Přes město vedou jen dvě cyklotrasy zřizované krajem. Tamní úředníci ovšem už delší dobu pracují na studii jízdní stezky mezi Slavkovem a Hodějicemi. Měla by vést podél cesty směrem na Němčany a následně kolem silnice E50.

Ačkoliv ve Slavkově je vznik cyklostezky ještě během na dlouhou trať, Bučovičtí se jí letos možná dočkají. Měla by navázat na chodník vedoucí z Bučovic do Klobouček, odbočit za průmyslové podniky a kopírovat řeku Litavu až k místní části. „Všechno je odvislé od toho, jestli získáme dotace. Myslím si ale, že to letos uskutečníme,“ uvedl místostarosta Oldřich Holásek.

OTÁZKA PRO

tiskovou mluvčí vyškovské radnice Danu Bednářovou Jak nová cyklostezka přispěje k bezpečnosti dopravy ve Vyškově?

Jak nová cyklostezka přispěje k bezpečnosti dopravy ve Vyškově?

Stavba oddělí cyklistický provoz od automobilového, přispěje k usměrnění cyklistické dopravy a zvýší bezpečnost cyklistů. Součástí úprav je i přestavba chodníku v průmyslové zóně, který spojuje Průmyslovou a Tovární ulici se zónou Sochorova II, na společnou stezku pro cyklisty a chodce. Vybudujeme i parkovací pruh pro stání asi deseti aut podél řadové zástavby v Olomoucké ulici. Díky zúžení silnice vznikne zklidňující dopravní prvek. Vyřešíme i úpravy pro pohyb handicapovaných tam, kde se kříží pěší a cyklistické trasy.

Autor: Martina Vilímová

19.3.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Volební štáb ANO v brněnském hotelu Voroněž.

Radost i zklamání. Hnutí ANO s přehledem zvítězilo i na Vyškovsku

Ilustrační foto.

Volby 2017: ANO na jižní Moravě ovládlo všechna okresní města

Marefské hřiště je hotové. Za stavbu zaplatilo vedení Bučovic půl milionu korun

Bučovice – Víceúčelové hřiště v místní části Bučovic, v Marefách, má za sebou slavnostní otevření. Na dokončení ale chyběly tamním sokolům peníze. Ty jim proto poskytla formou dotace bučovická radnice.

Novorozená miminka Vyškovska 42. týdne 2017

Vyškov - Novorozená miminka na Vyškovsku. Redakce Vyškovského deníku Rovnost gratuluje jejich rodičům a přeje jim i jejich dětem mnoho štěstí.

Cestu do zaniklé osady doprovodí výklad odborníků

Konůvky – Pochází ze středověku. Objevená však byla až v šedesátých letech minulého století. Dnes se jedná o nejlépe prozkoumanou středověkou osadu na Vyškovsku. Lépe poznat Konůvky, osadu z doby Karla IV. nacházející se ve Ždánickém lese, nyní můžou i zájemci z řad laiků. A to právě v sobotu díky Muzeu Vyškovska a jeho komentované archeologické procházce.

OBRAZEM: S reflexní páskou je chodec vidět na dvě sta metrů, zjistili lidé

Vyškov /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Chodec, který má na sobě reflexní prvek, je v noci vidět na desetkrát větší vzdálenost než v tmavém oblečení. Podobné informace se dozvěděli lidé na páteční podvečerní akci vyškovských policistů Je nás vidět, která se konala před jejich budovou v Brněnské ulici ve Vyškově.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení