Z vyškovského pohledu určitě. Po letech se totiž zdá, že se tým mohl posunout blíž pozicím, které tehdy ovládal. Svěřenci trenérů Martina Hudáka a Pavla Paly si skvěle vedli v Poháru České ragbyové unie, kde je v říjnu čeká semifinále s Dragonem. A právě tohoto soupeře v minulém extraligovém kole zcela jasně přehráli, přičemž Brňané stále mají punc loni bronzového týmu. Oba vyškovští trenéři se ale shodují, že teprve po Spartě bude možné přesněji odhadovat možnosti jejich mladého týmu. „Pohárové zápasy a ani ten s Dragonem nějakým podstatným měřítkem nebyly. Přesnější obrázek nám dá až Sparta," zdůraznil Hudák.

Sparta sice extraligu začala domácí porážkou od Slavie a druhou v Říčanech, ale ty nic nemění na skutečnosti, že chce bojovat o medaile. Vyškovské čeká těžké utkání, navíc zřejmě budou postrádat jednoho z nejzkušenějších hráčů Australana Neala Mendhama, který má naštípnutý prst na ruce. „Jeho start je hodně nepravděpodobný a bude to citelné oslabení, zejména při bránění. Ale musíme se s tím vyrovnat. Na druhé straně je v týmu pohoda a kluci si začínají věřit. Sparta určitě udělá maximum pro vítězství. Její výsledky ale naznačují, že není zrovna v optimální formě. Toho se pokusíme využít," ujistil Hudák.

Ten kromě Mendhama nemůže pro zranění počítat s Petrem Podaným a nemocným Václavem Mončekem. Ostatní hráči by měli být připraveni nastoupit.

Extraliga

3. kolo:

Sparta Praha – JIMI Vyškov

Sobota 21. září, 14.00 hodin, Kovanecká ul. 9, Praha 9 – Podvinný mlýn

Vzájemné zápasy v loňské sezoně:

Vyškov – Sparta 31:24

Sparta – Vyškov 34:7