„Poslední incident je z uplynulého víkendu. Od pátečních dvou hodin odpoledne se na hřišti konal dětský den. Samozřejmě chápu, že u toho hraje muzika. Ale když je tak hlasitá, že v okolních domech skáčou hrnky na poličkách, tak to už není normální," neskrýval rozčilení jeden z obyvatel přilehlých domů Michal Tylšar.

Ani poté, co akce skončila, však lidé neměli klid. „O půl jedenácté v noci začali na trampolíně skákat opilí, samozřejmě s náležitou zvukovou kulisou. V jedenáct dorazili strážníci, takže hudební produkce byla ukončená, ale o to víc se projevili naštvaní účastníci," dodal Tylšar.

Nejsou pravidlem

Velitel vyškovských strážníků Petr Sedláček potvrdil, že utišit společnost, která si k úklidu po dětském dni pustila hudbu příliš nahlas, skutečně vyjížděli. „Hlídka je upozornila, aby se zklidnili. Rozhodně ale od obyvatel nemáme stížnosti na rušení nočního klidu pravidelně. Takže nějaký velký problém v místě doposud neregistrujeme," sdělil Sedláček.

Jak zmínila mluvčí vyškovských policistů Alice Musilová, ani ti Na Hraničkách v poslední době neřešili žádné větší přestupky. „Co se pak týká porušování nočního klidu, pokud jde konkrétně o Vyškov, snažíme se vysílat právě strážníky," uvedla.

Hlídky městské policie tak mají problémové lokality s hlasitou hudební produkcí v hledáčku. A jak tvrdí Sedláček, pravidelně je objíždí. „Jsou jimi například Bombastic klub, Dukla a Moravan," vyjmenoval. Situaci na ragbyovém hřišti nepovažuje za až tak dramatickou. „Navíc vzhledem k počasí zatím moc venkovních zábav nebylo," zmínil.

Na počasí však podle všeho nezáleží. „Hlasitá zábava a hlučící lidé, věřím, že často opilí, sice nejsou na denním pořádku, ale ani ne výjimkou. Samozřejmě, že mi to vadí, ale nic moc s tím asi nenaděláme. Městskou policii jsem nevolala, myslím, že to nemá cenu. Stejně by se situace zanedlouho opakovala," pokrčila rameny další obyvatelka ulice, která si vzhledem k situaci nepřála zveřejnit jméno.

Například právě dění z uplynulého víkendu prý ještě mělo dohru.

Protože někdo z obyvatel na společnost na hřišti večer zavolal strážníky, ta jim to hned na druhý den podle Tylšara vrátila. „Konkrétně jejich DJ. Hned v sobotu ráno, po skončení nočního klidu, začal zkoušet aparaturu. To však nebylo všechno. Večer začala další party a trvala do nedělního dopoledne. Nevím, jestli je normální, když po hřišti v neděli dopoledne běhá úplně nahá slečna za povzbuzování několika ragbistů. A rozhodně nevypadala na to, že je omámená pouze alkoholem," poukázal Tylšar.

Vedení ragbyového klubu informace překvapila. Dosud měli za to, že vztahy s obyvateli jsou v posledních deseti letech v podstatě ideální. „Jsem tak přesvědčený, že ani teď nejde o moc velkou skupinu lidí, ale jen o jedince. Problémy jsme řešili snad loni nebo předloni, ale vše se vysvětlilo a od té doby byl klid. Respektive nemám informace o tom, že bychom nějaké další působili, ať už my, nebo hospodský, který je v nájmu," uvedl prezident klubu Jiří Vinter.

Co se týká dětského dne, zmínil, že pokud se odpoledne musel někdo vyspat, chápe, že ho hudba mohla vyrušovat, a může tak být naštvaný. Podle něj ale byla akce výjimkou. „Běžně žádné podobné nepořádáme," řekl Vinter. O tom, jak vypadal vývoj situace o víkendu, zatím příliš informovaný nebyl. Sobotu totiž strávil s A týmem na zápase v Praze. „Věc samozřejmě můžu prověřit," přislíbil.