Refinancované byly dlouhodobé úvěry, jejichž nesplacená jistina dosahuje téměř šestatřiceti milionů. „V roce 2011 si radnice půjčila dvacet milionů korun na stavbu Mateřské školy Zvídálek. Peníze budeme splácet až do roku 2030," přiblížila první z půjček místostarostka města Marie Jedličková.

56milionů korun je částka, kterou v současné době Slavkov u Brna dluží formou úvěrů. Splátky má rovnoměrně rozložené, ročně splácí necelých osm milionů.

K dalším dvěma úvěrům pak vedení slavkovského úřadu přistoupilo kvůli koupi a rekonstrukci Společenského centra Bonaparte, které mu patří od roku 2013. „Celkem přesáhly šestnáct milionů sto tisíc korun. V tomto případě rekonstrukci splatíme za osm let, v roce 2027 pak pošleme poslední splátku k úvěru na jeho koupi," dodala Jedličková.

Jak už ale Vyškovský deník Rovnost informoval, prostory restaurace a sportbaru v centru několik měsíců hledají vhodného nájemce. Jedním z důvodů, proč se ho ještě nepodařilo najít, může být stav prostor. „Co se týká objektu, máme s ním ještě hodně hlavně rekonstrukčních plánů," potvrdila už dřív mluvčí města Veronika Slámová. Radnice proto před časem ustanovila skupinu, která hledá řešení, jak z Bonaparta vytvořit reprezentativní budovu města.

Co se týká refinancovaných úvěrů, Jedličková dodala, že úspora na úrocích se v příštím roce vyšplhá přibližně na sto osmdesát tisíc korun. „Ušetřenou částku tak můžeme využít na jiné investice. Například pořídit nové kamery do bezpečnostního systému, ale třeba také opravit některé nedostatky na náměstí," nastínila slavkovská místostarostka.