Fanoušci ale mají čas celé dopoledne, aby podpořili své favority. „Lov začne v sedm hodin a potrvá do poledne. Soutěžit se bude ve čtyřech kategoriích. Mladší dvě vytvoří chlapci a dívky do šestnácti let, další dvě ti, kteří tento věk přesáhli. Na příchozí bude čekat občerstvení i bohatá tombola," lákal předseda slavkovského rybářského svazu František Capita.

Cílem závodu je získat co nejvíc bodů. „Za každou ušlechtilou rybu, kterou rybář uloví, získá bod za každý centimetr délky. Ten dostane také za každý centimetr plevelné ryby, pokud její délka přesáhne dvacet centimetrů. Jestliže nám vyjde počasí a nebude moc velké horko ani déšť, myslím, že budou ideální podmínky pro soutěž," uvedl Capita.

Nejde o jedinou akci, kterou pořadatelé z Vyškovska připravili pro tento víkend. Další ale budou spíš v kulturním duchu. Jen nedaleko od dějiště rybářských závodů, na bučovickém zámku, se dnes k večeru rozhoří historické drama z pera Paula Févala Hrbáč. „Původně jsme chtěli, aby se představení odehrávalo na nádvoří. Vzhledem k rekonstrukci se ale uskuteční v interiérech na prohlídkové trase. Takže divák spatří i část toho, co by zhlédl při běžné prohlídce, a navíc ve večerních kulisách. Divadelní představení sehraje šermířská skupina Exulis, se kterou spolupracujeme už čtyři roky. Hra potrvá přibližně půl hodiny," uvedla kastelánka bučovického zámku Jana Burianková. Herci drama odehrají hned čtyřikrát, a to v sedm, osm, devět a deset hodin večer. Každé představení má kapacitu pětačtyřicet osob. Pokud chce mít návštěvník jistotu, že na něho zůstane v konkrétním čase místo, může si ho telefonicky předem rezervovat.

Ve stejném městě se dnes bude konat i další víkendová akce, a to letní festival Rockové školy 2013. Jak už název napovídá, milovníci tvrdého hudebního stylu se sejdou na parkovišti mezi základními školami 710 a 711. Lístky jsou k dostání už pouze na místě. „V minulých letech byly koncerty zadarmo, takže jsme si je v případě deště mohli dovolit odvolat. Teď, abychom zaplatili pozvané kapely, museli jsme zavést vstupné. Proto není možné festival zrušit. Bude tedy za každého počasí," ujistil ředitel festivalu a člen bučovické kapely Pockrok, která na koncertě vystoupí přesně o půlnoci, David Ševčík.

Rockoví fanoušci se můžou těšit i na vyškovské Dark Gamballe, českou revivalovou kapelu Rage Against The Machine Tribude Band a další. Festival začne ve čtyři hodiny odpoledne.

Trochu jiným typem hudby se budou bavit o den později v Křižanovicích u Bučovic. Ve dvě hodiny odpoledne vystoupí na místním fotbalovém hřišti Moravanka Jana Slabáka. Pokud bude pršet, akce se přesune do místní sokolovny.

Na své si přijdou i milovníci country. Ti by dnes večer neměli vynechat koncert pořádaný dobrovolnými hasiči v Zelené hoře.