„Na celém objektu nové víceúčelové budovy na ulici Tyršova již pracovníci provedli bourací práce, výměnu oken a přístavbu objektu pro umístění výtahu a únikového schodiště,“ informoval ve středu vedoucí Odboru výstavby a životního prostředí Dušan Pekařík.

Aktuálně se řemeslníci věnují dokončení prací na zateplení fasády a střechy. Zaměřují se také na rozvody elektřiny, topení a kanalizace, na betonování podlahy a na vnitřní omítky.

„Čeká nás ještě poměrně hodně práce, stavba je přibližně v polovině. Musí se ještě realizovat například obklady a dlažby, podlahové krytiny, nové sociální zařízení, osvětlení, vzduchotechnika, vybavení nábytkem a podobně,“ shrnul Pekařík.

Na rekonstrukci bývalého dívčího internátu v Rousínově aktuálně pracují řemeslníci.
Rekonstrukce bývalého internátu v Rousínově: vzniknou klubovny i nová knihovna

Dokončení je v plánu na červen letošního roku. „Objekt poslouží jako nová moderní knihovna s bezbariérovým přístupem, která bude uspořádána tak, aby umožňovala pořádání různých vzdělávacích, kulturních či zábavných akcí pro školy i veřejnost. V prvním patře budou místnosti pro činnost i setkávání různých neziskových a zájmových organizací a kroužků,“ připomněl vedoucí Odboru výstavby a životního prostředí.

Žáci tak mohou využít nové prostory už po příštích letních prázdninách. Celkové náklady dosahují na necelých šedesát milionů korun. Z toho dvacet milionů pokrývají peníze z dotace od ministerstva pro místní rozvoj.

Eva Kyjovská se představí jako Královna sněhu.
Soubor D.A.V.A zahájil dvacátou divadelní sezonu. V Rousínově láká na premiéry

Také u bývalého chlapeckého internátu počítá do budoucna město s rekonstrukcí. Souvisí se zpracovávanou studií na rozšíření základní školy. Ta již v jedné polovině celého areálu funguje v počtu deseti tříd.

NEUNIKLO VÁM? Na jihu Moravy přibývá nehod s lesní zvěří. Za leden jsou jich už desítky

Zdroj: Policie ČR