Aktuálně se tam především odehrávají plesy. „Akce tam rádi navštěvujeme, ale skutečně je poznat, že Bonaparte není v ideálním stavu,“ komentovala situaci například Alena Zvěřinová. Loni v budově kvůli problémům se zatékáním museli řemeslníci opravit věž a část střechy.

Prozatím je předčasné mluvit o přesné podobě projektu. „Možnosti využití těchto prostor jsou totiž obrovské. Chceme mít proto příležitost vybírat z co největšího počtu návrhů,“ uvedla mluvčí Slavkova Veronika Slámová.

Uvědomuje si to i opoziční zastupitel Ivan Charvát. „Mám radost, že centrum plní svůj účel, ale rekonstrukce budovy a modernizace sálů stejně jako zázemí je potřebná pro jeho multifunkční využití,“ sdělil.

Tento rok se však s přestavbou ještě nepočítá. „Sice to může někomu připadat zdlouhavé, chceme však, aby výsledné řešení bylo kvalitní,“ sdělila Slámová.

Pokladna si musí vydechnout

Dříve se zvažovala například možnost přesunu knihovny ze slavkovského zámku. „Na náměstí ve společenském centru by pro mnohé byla lépe dostupná,“ upozornila mluvčí.

S architektonickou soutěží souhlasí i zastupitel Charvát. „Je však otázka, jaké bude zadání potřeb a činností, které mají nové prostory zajišťovat, a to i k návaznosti na využití dalších budov ve vlastnictví města. Při zadání rozsahu rekonstrukce a případného rozšíření je třeba brát v úvahu investiční možnosti Slavkova, a to včetně dotačních,“ zdůraznil zastupitel.

Starosta Slavkova Michal Boudný upozornil, že nyní jsou možnosti města omezené. „Nejdříve musíme nechat vydechnout městskou pokladnu po náročných projektech, které sice platila Evropská unie, ale my jsme je museli předfinancovat,“ připomněl Boudný.

Součástí případného projektu se může stát sousední proluka. „Město ji odkoupilo před rokem a půl, byla dlouhodobě nevyužívaná,“ dodala Slámová.

Společenský dům otevřeli ve Slavkově v roce 1968. Dnes se tam konají kulturní akce, plesy nebo promítají filmy, protože kino Jas je zavřené.