„Náklady vzrostou o půl milionu korun asi na dva miliony tři sta tisíc, ale může se stát, že to bude ještě o něco víc. Hotovo mělo původně být do konce září, ale teď pro všechny případy počítáme raději s koncem října. I když to už je opravdu krajní termín," uvedl starosta Ivanovic na Hané Jozef Heretík.

Problémy způsobila stávající dešťová kanalizace. „Dělníci ji museli přemístit, a protože je asi třicet let stará, nutné byly i dílčí opravy. Ty se dotkly i přípojek," vysvětlil Heretík.

Nyní jsou na řadě betonážní zákroky. „Chystáme se postavit úplně nové obrubníky. Jejich význam bude samozřejmě technický a provozní, ale poslouží i po stránce estetické," nastínil starosta.

Hotový úsek silnice se postupně zaváží štěrkem. „Děláme to proto, aby byla zakrytá veškerá technologická zařízení. Musí být pod vozovkou," řekl Heretík.

S dalšími překážkami dělníci nepočítají. „S jistotou už raději nic tvrdit nebudu, ale každopádně jsme rádi, že se konečně můžeme plně věnovat opravě silnice, tedy původnímu záměru," dodal starosta.

Rekonstrukce cesty napravo od zámku je nutná kvůli špíně a blátu, které se na té původní často tvořily. Byla totiž prašná a v případě dešťů nebo sněhu znepříjemňovala obyvatelům ulice cestu domů i do města.