Rekonstrukce kanalizací, které v posledních týdnech ochromily dopravu v některých vyškovských ulicích, pro letošek končí. „Ulice Na Hraničkách, kudy nemohla kvůli opravám kanalizace jezdit auta ani autobusy městské hromadné dopravy, už je plně průjezdná,” uvedl vedoucí stavby Martin Vymazal.

Rekonstrukci se dělníkům povedlo dokončit o čtrnáct dní dřív, než plánovali. „Je to samozřejmě dobře, protože lidem se tak ulevilo. Celé září a říjen nám přálo počasí, také jsme si nechali pro jistotu nějakou časovou rezervu, a všechno šlo bez komplikací,” popsal důvody vedoucí k rychlejším opravám Vymazal.

Rekonstrukce kanalizace omezila dopravu i v Puškinově ulici, i tam je ale hotovo. „Pro letošek je to už všechno, přece jen je konec podzimu a přes zimu se podobné práce moc dělat nedají. Další opravy začnou až příští rok na jaře,” podotkl ředitel Vodovodů a kanalizací Vyškov Vladimír Kramář.

V plánu má vyškovská firma výměnu vodovodu na sídlišti Smetanovo nábřeží. „To bude asi největší akce příštího roku. Plánujeme to tak, abychom se časově sešli s radnicí, která bude Smetanovo nábřeží napřesrok revitalizovat,” upozornil Kramář.

Znovu rozkopat

Tento plán potvrdila i mluvčí vyškovské radnice Dana Bednářová. „S revitalizací sídliště město počkalo právě kvůli synchronizaci s nutnou výměnou vodovodu. Sice to bylo původně v plánu už letos, ale lepší je počkat, než sídliště spravit a pak ho nechat znovu rozkopat kvůli vodovodu a rekonstrukci dalších inženýrských sítí, kterou mají jejich správci naplánovanou,” zdůraznila Bednářová.

Smetanovo nábřeží se příští rok dočká nejen opravy cesty vedoucí od požární zbrojnice k řece Hané, ale přibudou na ní i nová parkovací stání, město opraví i cesty pro pěší a veřejné osvětlení.

Ulice Tržiště naopak prokoukne už letos. Příští týden totiž definitivně skončí její uzavírka, poté už budou řidiči jezdit po novém asfaltu a parkovat budou moct na třiačtyřiceti nových místech. „Jedním z podstatných pozitivních efektů bude i zlepšení životního prostředí v dané lokalitě. Současný stav silnice má totiž významný podíl na zvýšené prašnosti a hluku způsobeném projíždějícími auty,“ dodala Bednářová.

V ulici Tržiště sídlí několik firem, ke kterým jezdí nákladní auta. Značný provoz se proto na stavu ulice dost podepsal. „Jsme opravdu rádi, že se město rozhodlo ulici opravit. Byla rozbitá, když pršelo, tak se tu stále tvořilo bláto, a jak k nám neustále chodí lidé, tak jsme museli pořád uklízet. Opravdu se nám proto uleví,“ podotkla už dřív Ludmila Měřínská z Chráněného bydlení Ostrov jistoty, které také sídlí v ulici Tržiště.

Do konce měsíce bude hotová také revitalizace sídliště Kapitána Otakara Jaroše, do které město investovalo pět milionů korun. „Nechali jsme opravit silnici, parkoviště i chodníky. Další parkoviště a chodník navíc přibudou nově,” podotkla Bednářová. Na revitalizace město využilo peníze z dotací získaných od ministerstva pro místní rozvoj.