Řemeslníci upravují plácek v centrální části vesnice Těrešov, která je dnes součástí Hlubočan. „Na výstavbu jsme získali peníze z dotací,“ doplnil starosta. Dotace od ministerstva místního rozvoje přitom činí necelých 630 tisíc korun. Do celkových nákladů za necelých devíti set tisíc doplnila zbytek obec z vlastních zdrojů.

Starosta Hlubočan Antonín Kopřiva.
Chystáme novou kanalizaci, říká starosta Hlubočan. V plánu je i optická síť

Hlubočany
* Počet obyvatel: 495
* První písemná zmínka: 1141

Zájemci plochu využijí ke sportu a rekreaci. „V části sousedící s komunikací vzniká zpevněná plocha pro drobné společenské akce a pro občasné odstavení automobilů. Ve střední části pozemku vzniknou dvě mlatové plochy, jedna bude sloužit k posezení a odpočinku, druhá bude sloužit sportovnímu účelu. Bude tam umístěná workoutová sestava,“ vyjmenoval starosta Kopřiva.

Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Zdroj: DeníkZmínil zároveň vegetační úpravy, které jsou součástí projektu. Podle zástupců obce se jedná o výsadbu stromů, keřů, trvalek a založení parkového trávníku. Smlouvu o dílo už před časem uzavřeli s firmou, která uspěla ve výběrovém řízení s nejlepší nabídkou.

Možné využití nových možností letos ovlivní také aktuální protiepidemická opatření. Pokud se zásadněji do zpřístupnění plochy neuvolní, zůstanou nadále omezené. „Při pořádání jakýchkoliv akcí jsme samozřejmě závislí na tom, co nám v danou dobu stát dovolí,“ dodal starosta.

Tip na výlet v okolí

Mnozí obyvatelé zoo návštěvníky se zájmem pozorují.Mnozí obyvatelé zoo návštěvníky se zájmem pozorují.Zdroj: Deník/Jakub DostálZooPark Vyškov

Asi pět kilometrů od Hlubočan najdou výletníci Vyškov a tamní ZooPark. Je zaměřený především na chov domácích a hospodářských zvířat z celého světa. Otevřeno je denně od devíti ráno do šesti večer. V zoo se nachází Dvoreček naší babičky, kde přichází návštěvníci do přímého kontaktu s domácími zvířaty – mohou zde krmit nebo si pohladit kůzlátka, jehňátka a další zvířata. Součástí areálu ZooPrku je i replika hanáckého statku z přelomu devatenáctého a dvacátého století s expozicí tradičního venkovského života Součástí areálu je i DinoPark.

Rozhledna Chocholík.
Lidé z ní sledují okolí i vrcholky Beskyd. Rozhledna Chocholík slaví 10 let

Vyškovsko z ptačí pespektivy. Na snímku Chocholík.Vyškovsko z ptačí pespektivy. Na snímku Chocholík.Zdroj: Jan ČechChocholík a rozhledna

Dominantou nedalekých Drnovic je kopec Chocholík s nadmořskou výškou 366metrů nad mořem. Na Chocholíku stojí rozhledna,která láká k výletům místní i turisty. Rozhledna je celoročně volně přístupná pro pěší a cyklisty. Rozhledna má právě deset let,otevřeli ji 1. května 2011.