Jak vysvětlila Judasová, potřebují přitom peníze na cestovní náklady, pomůcky i provoz. „Nechápeme, s čím mají zastupitelé problém, proč děti nechtějí podpořit. Všechny peníze na sport směřují do fotbalu,“ kroutila hlavou Judasová.

Přístup obce se nelíbí ani Cibulkovi. „Na nic nemáme nárok, protože nejsme Pustiměřští. Myslím, že je to nefér, pomoc mají dostat všechny děti, které obec reprezentují,“ okomentoval.

Peníze do sportu· Tělovýchovné jednotě v Pustiměři vadí, že jim obec neposkytuje příspěvek na trénování dětí.
· Obec si totiž připravila nová kritéria pro rozdělování příspěvků.
· Změna má kluby motivovat, aby ke sportu přivedly děti z Pustiměře.


Stejnou myšlenku zastává také pustiměřský zastupitel Stanislav Ševčík. „Navrhoval jsem, aby každý pustiměřský spolek, který pracuje s mládeží, dostal příspěvek na jednotlivce a trenéra. Ne formou dotace, ale daru. Tento návrh se ale neujal,“ podotkl Ševčík.

Podle dalšího zastupitele Petra Sedláčka je ale vše v pořádku. „Problém nevidím. Přidělování peněz určuje nově schválená směrnice,“ okomentoval. Právě ta mluví o tom, že na příspěvek mají nárok děti s trvalým bydlištěm v obci nebo žáci z tamní školy.

O správnosti postupu je přesvědčený také starosta Miloš Nevřala. „Směrnici jsme přijali na zkoušku. Spolky můžou žádat o příspěvky na děti, ale my nemůžeme poskytnout peníze těm, které nejsou z Pustiměře. Ani my na ně totiž peníze nedostáváme,“ vysvětlil. Podle něj se jedná o běžný postup a pro spolky má být motivační. „Pomůže tomu, že začne trénovat víc Pustiměřských,“ uzavřel.

Judasová však směrnici považuje za nesmyslnou. „Není důležitý původ dítěte, ale výsledky. Negativní postoj obce k jednotě ubližuje hlavně dětem,“ dodala.

Co se týká jejího tvrzení, že obecní dotace směřují pouze k fotbalistům, s tím předseda tamního fotbalového klubu Pavel Holub nesouhlasí. „Jedná se o dlouhodobý spor mezi námi a tělovýchovnou jednotou. Je dost citlivý a rozděluje vesnici,“ nechtěl se víc vyjadřovat Holub.