Dle dokumentace však neotevře ve městě v případě hladkého postupu prodejna dříve než v roce 2024, vše je zatím ale pouze předběžné. Místní doposud volali po nových příležitostech k nakupování. „Už aby tu byla,“ těšila se na novou prodejnu třeba Ilona Jakešová z Rousínova.

Potencionální staveniště se nachází poblíž průmyslových objektů, doposud sloužilo pro zemědělské účely. Ze západní strany je přístupné ze silnice III/0476 a z východu z možné nové komunikace.

Plány řetězce zahrnují novostavbu prodejny a souvisejícího parkoviště se sto čtrnácti parkovacími stáními. „V objektu budou prodejní a skladové prostory, sociální zázemí pracovníků i návštěvníků, kancelář a technická místnost. Pomocí obslužné komunikace bude připojený k ulici Slavkovská,“ informoval vedoucí odboru životního prostředí Jihomoravského kraje Mojmír Pehal, který projekt posuzoval.

Silly Walk 2023, aneb Švihlý pochod Brnem.
VIDEO: Oslava švihlé chůze v Brně. Prohlédněte si krkolomné pozice účastníků

Návrh prodejny nevybočuje z toho, jak tyto obchody vypadají v nedalekém Slavkově u Brna i jinde. „Je to jednopodlažní prodejní hala s vloženým technickým podlažím. Půdorys je obdélníkový s jedním přístavkem pro zásobování. Objekt má jedno nadzemní podlaží, je nepodsklepený,“ popisoval Pehal.

V prvním nadzemním podlaží haly bude samotná prodejna, prostor pro dopékání, manipulační a skladovací prostory se zbožím, výkup lahví, technické místnosti a sociální zázemí pro zaměstnance. Zpevněné plochy projektanti navrhli jako asfaltové komunikace doplněné parkovacími stáními a chodníky z betonové dlažby. Nezpevněné plochy pak doplní zeleň.

Nezbytností bude napojení prodejny na veřejnou silniční síť. „To zahrnuje okružní křižovatku na silnici III/0476 a přilehlé úseky této silnice, které je nezbytné stavebně upravit kvůli plynulému napojení na novou navrženou jednopruhovou okružní křižovatku,“ vysbětloval vedoucí odboru.

Pehal také upozornil na nutnost dodržení požadavků pro provádění stavby v ochranném pásmu, které stanovují jednotliví správci inženýrských sítí. Dodržení pásem je nezbytné a před zahájením stavebních prací bude vedení sítí vytyčené a řádně chráněné.

O stovky novorozenců méně hlásí v meziročním srovnání porodnice na jihu Moravy. Celkem jich loni bylo za první tři čtvrtletí více než devět tisíc.
Počet novorozenců na jihu Moravy klesl: ve Vyškově se narodilo pět dvojčat

Naposledy na Vyškovsku Lidl otevřel novou prodejnu předloni ve Slavkově u Brna. „Kromě nejvyšší kvality za nejlepší cenu oceňují naši zákazníci také pravidelné, tematické týdny s nabídkou potravin a spotřebního zboží, které není součástí stálého sortimentu. V našich prodejnách také dbáme na maximální úroveň zabezpečení,“ komentoval mluvčí Myler.

Ve Rousínově s více jak pěti a půl tisíci obyvateli doposud působil pouze supermarket řetězce Penny. „Naše prodejny najdou zákazníci nejen ve velkých městech, ale i v menších, konkrétně v Jihomoravském kraji také například v Bučovicích, Bzenci nebo v Újezdu u Brna. Naší filozofií je být našim zákazníkům dobrým sousedem. Chceme, aby si mohli každý den nakoupit kvalitní a čerstvé produkty v blízkosti svých domovů a nemuseli za nákupem cestovat na dlouhé vzdálenosti. To je přínosné nejen pro samotné zákazníky, ale i pro životní prostředí,“ komentoval budování prodejen v menších městech mluvčí společnosti Tomáš Kubík.

Také Penny podle něj bude v expanzi pokračovat. „Předpokládáme, že investice do výstavby a modernizace našich prodejen dosáhnou v letošním roce přibližně jedné miliardy korun. Nových prodejen plánujeme otevřít minimálně patnáct v celé České republice,“ dodal Kubík.