Nejenom nebezpečná křižovatka silnic, které vedou z Drnovic směrem na Ježkovice a Pístovice, dělá starosti řidičům. Když jí totiž projedou, čeká je další problém. Kvůli nedávno vykopaným příkopům podél cesty se na této silnici totiž začíná vymílat krajnice.

Podle řidiče autobusu Jiřího Antla z Ruprechtova, který takřka denně převáží lidi na zmíněné trase, začíná být úsek nebezpečný.

„Silničáři tam vloni vyhloubili příkopy pro lepší odvodnění cesty. Podle mě jsou ovšem zbytečně hluboké a hodně blízko silnice. Projíždějící auta tak způsobují vymílání okraje vozovky. Při svém zaměstnání mám zodpovědnost za spoustu cestujících. Pokud s tím někdo něco neudělá, může dojít k neštěstí,“ myslí si Antl.

Ten také napsal dopis, ve kterém silničáře žádá o nápravu. Jejich odpověď ho ale moc nepotěšila.

„Příkop jsme prohloubili a vyčistili, protože dešťové vody a v zimě voda z tajícího sněhu stékaly po okraji cesty a ohrožovaly bezpečnost silničního provozu. Silnice je tam však dostatečně široká, takže řidiče nic nenutí vjíždět na krajnici,“ praví dopis, který poslali Antlovi pracovníci Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje.

V listě zároveň stojí, že jak daleko jsou příkopy od krajnice, záleží mimo jiné na velikosti prostoru. Kdyby byly dál, zasahovaly by do cizích pozemků. „Majitelem sousedních parcel jsou Lesy České republiky. S nimi jsme nejednali, protože silnice má šířku, která je dost nad normou,“ uvedl vedoucí správního úseku vyškovských silničářů Jan Olejníček.


Navíc ještě doplnil, že příkopy jsou hluboké šedesát centimetrů. A to je podle něj v pořádku.

„Minimální hloubka, při které dochází k bezproblémovému odvodnění silnice, je půl metru. Uvědomuji si ale, že to není udělané nejlíp. Proto taky na letošní rok plánujeme opravu,“ doplnil Olejníček.

Kdy přesně k ní dojde, to ovšem zatím nedokázal říct. „Záleží na penězích. Ale když si představím, že motoristé jezdí třeba po cestách podél svahů, nepřipadá mi tento problém příliš závažný,“ naznačil Olejníček.