DISKUTUJTE DOLE POD ČLÁNKEM

Podle informací tamní pracovnice Věry Hoderová už instituce má pravomocné územní rozhodnutí a intenzivně pracuje na stavebním povolení. „To bychom chtěli získat do konce letošního roku,“ potvrdila Hoderová.

Není tedy vyloučené, že už na jaře roku 2010 začnou dělníci pracovat na úpravách. „Přesné datum ale nyní nedokážu říct. Jde také o otázku peněz. Celou částku zatím nemáme,“ upozornila Hoderová.

Jisté ovšem je, že se řidiči budou muset kvůli rekonstrukci smířit s další uzavírkou silnice I/50. Nyní mají zapovězený průjezd bučovickým průtahem a ani ne půl roku je nejspíš čeká omezení v Nesovicích.

„To ovšem nebude mít takový rozsah jako v Bučovicích. Plánujeme totiž silnici uzavřít jen částečně. Oprava si možná vyžádá i úplnou uzavírku obce, ale ne po celou dobu prací,“ objasnila VěraHoderová.

Jak dlouho bude průjezd Nesovicemi omezený, to zatím nechtěla odhadovat. „Teprve si necháváme zpracovávat projekty. Nechci tedy uvádět nepřesné informace,“ řekla Hoderová.

Rekonstrukce křižovatky vedlejších cest se silnicí I/50 v Nesovicích bude spočívat zejména v jejím rozšíření. Hlavně kvůli blízkosti železničního přejezdu místní roky upozorňovali na to, že je nebezpečná nejen pro řidiče. Ani přecházet hlavní tah obcí není příjemné, a to kvůli chybějícímu chodníku nebo rychle projíždějícím autům.

Dlouhá léta blokovali opravu manželé Němcovi, jejichž dům stál v cestě rozšíření silnice.

Před časem však rekonstrukci ustoupili s tím, že jako náhradu za své stavení požadují některý z obecních pozemků, na němž jim Ředitelství silnic a dálnic nechá postavit nový dům.

Instituce se tomuto kroku nebránila. Nyní je záležitost stále ve stadiu vyřizování. „Němcovým jsme nabídli pozemek a navrhli směnnou smlouvu. Teď čekáme, jak se k ní manželé vyjádří. V úterý budeme mít ohledně toho jednání,“ informoval nesovický starosta Vítězslav Reška.

ČTĚTE TAKÉ SOUVICEJÍCÍ ČLÁNKY V PRAVÉM HORNÍM ROHU