Podle ředitele a spolumajitele společnosti Libora Bittnera má mít parkoviště netradiční prvky a vzhledově podle jeho slov vylepší i okolí firmy. „Máme zpracovaný projekt, který počítá například i s okrasnými jezírky. Měla by to být jakási parková zóna. Jsem přesvědčený, že se podnikatel nemá zaměřovat pouze na to, aby se dařilo jeho společnosti, ale také na zvelebování okolí. Chci tím Ivanovice posunout zas o kousek dál," naznačil Bittner.

HLAVNĚ BRZY

Majitel Domácích potřeb a nářadí Jiří Patloka, který s Biovetou prakticky sousedí, doufá v co nejrychlejší začátek stavby. „Určitě souhlasím s tím, aby nová parkovací stání vznikla. Ocením hlavně, když to bude co nejdřív. Město tím alespoň trošku prokoukne, aut je všude hodně," potvrdil muž.

Nedostatku parkovacích stání si všímá roky. „Mně osobně se parkování zaměstnanců Biovety pod okny obchodu přímo netýká, protože můj podnik stojí u hlavní cesty, kde je plná čára. Přesto jsem rád, protože se po Ivanovicích bude dát mnohem lépe zaparkovat," ocenil Patloka.

Velké množství aut v ulicích potvrdila i obyvatelka Alenka Herdová. Rozhodnutí Biovety proto vítá. „Jsem za to samozřejmě ráda. Různě postavených aut bylo všude už příliš. Navíc to nevypadalo moc hezky," sdělila Herdová.

30parkovacích podélných míst vznikne v Ivanovicích i v příštím roce, kdy se Jihomoravský kraj zaměří na opravu silnice spojující Vyškov s Kroměříží. S podélnými stáními se počítá od budovy staré radnice po konec města, dalších šest pak vznikne také u ivanovické základní umělecké školy.

Kolik se na nové parkoviště vejde aut, zatím jednatel z důvodu projednávání všemi správními orgány říct nechtěl. Místo toho připustil, že situace ve městě občas není kvůli parkování ideální. Společnost proto odkoupila tři domy, které srovnala se zemí a na jejich místě chce stavět. „Máme skoro sedm set zaměstnanců a v současnosti je trend jezdit do práce autem. Je logické, že s ohledem na to probíhaly menší boje o parkování a i místním se moc nezamlouvalo, když jim někteří zaměstnanci parkovali pod okny," potvrdil Bittner.

Připomněl, že společnost už ve svém areálu jedno menší parkoviště má. „Ovšem to není dostačující," doplnil podnikatel.

Nový projekt potěšil také ivanovického starostu Vlastislava Drobílka. Oceňuje, že s plánem přišla společnost sama od sebe. „Rozhodně bych nicméně současný stav nebral tak, že ve městě je situace s parkováním na ostří nože. Některým místním to zřejmě trochu vadilo, přesto je potřeba si uvědomit také to, kolik firma pro naše obyvatele zřídila pracovních míst. Nové parkoviště ale situaci ve městě rozhodně hodně pomůže," sdělil starosta Drobílek.

Nevidí problém ani v tom, že parkoviště bude určené pouze pro zaměstnance nebo návštěvníky společnosti. „Když zmizí takový počet aut z ulic a uvolní se i normální parkovací místa, lépe pak zaparkují samozřejmě místní i návštěvníci města," dodal starosta.

Přesné datum zahájení stavebních zásahů Bioveta zatím neoznámila, ale Bittner chce mít celou stavbu hotovou do konce roku. „Musí to sice ještě projít přes řadu institucí, ale snad bude veškeré papírování vyřízené do konce září. Pak bychom rádi celou stavbu dokončili do konce roku. Realizace by tedy neměla trvat déle než tři měsíce," upřesnil ředitel Biovety.

Menší parkoviště navíc výhledově plánuje i samotná radnice: u mateřské školy v Mlýnské ulici. „Chceme odlehčit rodičům, kteří vozí své děti do školky. Ráno je v ulici pochopitelně obtížnější pohyb, vznikne tak šest parkovacích míst," oznámil tajemník města Jan Kovář.

V příštím roce se navíc kraj zaměří na opravu silnice spojující Vyškov s Kroměříží. V Ivanovicích tak vznikne několik desítek nových parkovacích míst.