Mnozí řidiči přišli na to, jak se vyhnout neustálým zácpám u vyškovské fabriky Rostex. Při jízdě na Dědice prostě projedou tamní obytnou zónou. Lidé z Alšovy ulice jsou nešťastní. Často jim pod okny profrčí i kamion.

Na začátku Alšovy ulice stojí dopravní značka Obytná zóna. Měla by zaručit, že auta budou projíždět krokem. Přesto si obyvatelé této ulice neustále stěžují na rychle projíždějící vozy.

„Je to označená zóna, řidiči by měli jet pomalu. Ale někteří kolem našeho domu doslova prolítnou,“ řekl třeba Milan Knajpr. Většina místních si stěžuje, že si tudy řidiči krátí cestu. „Dole u Rostexu musí dlouho stát, tak to vezmou tudy. Projíždí kolem nás i nákladní auta a kamiony,“ svěřila se zase například Vladimíra Nová.

Potíže potvrdili i policisté. „Policie zde pokutovala řidiče nákladního auta,“ řekl mluvčí vyškovské policie Alois Gryc.

Kolem sedmé ráno a páté hodiny odpoledne je na široké silnici z města do Dědic a zpět velmi hustý provoz. „Koumavý řidič tu zkratku použije. Taky bych to udělal,“ připustil bývalý řidič z povolání Josef Růžička.

Dodal, že nejhůře jsou na tom určitě obyvatelé začátku ulice. „Někdo jede slušně. Některý řidič ale tak dupe na plyn, že kdybych otevřela okna, mám jedy z výfuků v celém domě,“ postěžovala si Milada Laďová.

Vyškovští strážníci podle svého velitele Petra Sedláčka zatím v obytné zóně nehlídkovali, protože je k tomu nikdo nevyzval. „Lidé si u nás zatím nestěžovali. V Alšově ulici je jak značka omezující rychlost, tak stavební úpravy na vozovce,“ informoval Sedláček.

Lea Navrátilová